OPIS
Prawo budowlane i nieruchomości to komplet komentarzy do: Prawa budowlanego; ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym; Kodeksu cywilnego – wybrane przepisy z zakresu tematyki prawa budowlanego; ustawy o własności lokali; ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi; ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego.
W publikacji dodano komentarz do ustawy „deweloperskiej”. Uchwalona 16.9.2011 r. ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (Dz.U. Nr 232, poz. 1377) wprowadza zasadniczą regulację prawną w zakresie prowadzenia działalności deweloperskiej, mającą na celu przede wszystkim objęcie ochroną nabywców nieruchomości o przeznaczeniu mieszkaniowym.
Autorzy-praktycy, wykorzystujący doświadczenie w wykładni i stosowaniu przepisów z zakresu prawa budowlanego i nieruchomości, udzielają wielu praktycznych wskazówek co do możliwości i dopuszczalności konkretnych rozwiązań, czerpiąc przykłady z praktyki orzeczniczej.
Publikacja stanowi niezbędne narzędzie pracy dla pracowników wymiaru sprawiedliwości – sędziów i prokuratorów oraz pełnomocników procesowych – adwokatów, radców pranych, a także dla notariuszy, komorników sadowych oraz aplikantów wszystkich zawodów prawniczych.
Komentarze Kompaktowe to seria, w ramach której prezentujemy komentarze do Kodeksów i ustaw. Z reguły są to wydania jednotomowe – tylko szczególnie rozległa tematyka przedstawiana jest jako wydanie dwutomowe.
Cechą charakterystyczną tej serii jest praktyczne opracowanie tematu, prosty i przejrzysty przekaz często bardzo skomplikowanych instytucji i zagadnień, syntetyczna doskonałość oraz kompaktowość z jednej strony, z drugiej zaś wyczerpujące odpowiedzi na zawiłe pytania i rozwiązanie konkretnych problemów. Komentarze wyróżniają się precyzyjną nawigacją wewnętrzną – spisy treści do artykułów, przejrzysta struktura, tytuły tez, numery tez pozwalające na sprawne korzystanie z wewnętrznych odesłań oraz odszukanie podstawowych haseł w indeksie. Gwarancją praktyczności są Autorzy, którzy łączą pracę naukową z praktyką zawodową: sędziego, asystenta sędziego, prokuratora, adwokata, radcy prawnego czy notariusza i inną.