Regulamin urzędowania sądów powszechnych.

okładka

Regulamin urzędowania sądów powszechnych.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Kolejny tom w serii Sądowych Komentarzy Tematycznych, opracowany z inicjatywy Jacka Ignaczewskiego, jest komentarzem do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z 23.2.2007 r. – Regulamin wewnętrznego urzędowania sądów powszechnych (Dz.U. Nr 38, poz. 249 ze zm.). Rozporządzenie to zostało wydane na podstawie art. 41 § 1 ustawy z 27.7.2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. Nr 98, poz. 1070 ze zm.), który upoważnia i zarazem obliguje Ministra Sprawiedliwości do unormowania wewnętrznej organizacji i porządku urzędowania sądów powszechnych, porządku czynności w sądach, porządku urzędowania organów sądów i wykonywania zadań przez sędziów pełniących funkcje kierownicze, toku czynności administracyjnych w sprawach należących do właściwości sądów, dopuszczalnych systemów i rozkładu czasu urzędowania oraz szczegółowych warunków udostępniania pomieszczeń dla uczestników postępowania, świadków i innych osób przebywających w sądach.
Niejednolitość materii objętej regulacją Regulaminu skłoniły Autorów komentarza do odstąpienia od znanej Czytelnikom formuły redagowania poszczególnych pozycji ukazujących się w serii Sądowych Komentarzy Tematycznych. Ten komentarz nie został zatem podzielony na części A i B, które by stanowiły – odpowiednio – syntetyczny komentarz do poszczególnych przepisów oraz opisowe, monograficzne rozwinięcie tez przedstawionych w części komentarzowej. Przepisy rozporządzenia zostały skomentowane w klasyczny sposób, bowiem w większości nie tworzą one zamkniętej systemowo całości, są natomiast – momentami chaotycznym – uzupełnieniem regulacji zawartej w ustawie normującej ustrój sądów powszechnych oraz procedury stosowane przez sądy.
Niezależnie od wszystkich mankamentów i wad tej regulacji, Regulamin wewnętrznego urzędowania sądów powszechnych jest aktem prawnym, do którego sędziowie sądów powszechnych i osoby pełniące funkcje administracyjne w sądach muszą sięgać w codziennej pracy. Bez wątpienia pozycja ta może być też wykorzystywana przez adwokatów, radców prawnych, aplikantów wszystkich zawodów prawniczych i studentów, jak źródło wiedzy o praktyce sądowej.

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Sądowe Komentarze Tematyczne
  • Format:135x20 mm
  • Liczba stron:772
  • Oprawa:twarda
  • ISBN-13:9788325517038
  • Data wydania:5 grudzień 2012
  • Numer katalogowy:202080

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher