OPIS
Byłem kamerdynerem Hitlera
Z opowieści autora książki, który przez lata służby poznał Hitlera tak dobrze, jak nikt inny, wyłania się obraz Führera zupełnie różny od tego, jaki znamy z podręczników do historii.
Dla Lingego, który dopiero po wojnie dowiedział się o zbrodniach popełnianych przez hitlerowców, jego szef to nie tylko niezwykle charyzmatyczny i genialny przywódca, lecz także zwyczajny człowiek mający swoje pasje i dziwactwa. Oba wizerunki, oficjalny i prywatny, przeplatają się we wspomnieniach kamerdynera. I tak możemy przeczytać o tym, jak Hitler twardą ręką rządził swoim dworem i surowo karał każde niewykonanie rozkazu, jak i o jego związku z Evą Braun. Wspomnienia Lingego to także seria anegdot i charakterystyk dotyczących najbliższych współpracowników Hitlera - Goebbelsa, Ribbentropa, Hessa, Bormanna i Göringa.
Jedno oko na Maroko
Ryan Knighton miał 18 lat, gdy dowiedział się, że cierpi na retinopatię barwnikową - nieuleczalną chorobę, która w przeciągu kilku lat ma pozbawić go wzroku.
Książka Jedno oko na Maroko to dowcipna próba pokazania, że życie nie kończy się wraz z utratą wzroku i że można być szczęśliwym nawet wtedy, gdy się tego szczęścia nie widzi. Z ironią i niespotykaną błyskotliwością Knighton zaprzecza stereotypowi niezdarnego ślepca, udowadniając, że jakakolwiek niepełnosprawność nie musi być synonimem nieporadności.
Autor jest dzisiaj pisarzem i wykładowcą uniwersyteckim w Capilano University. Na przekór swoim słabościom nie tylko łamie stereotyp inwalidy, ale także "dostrzega" więcej niż moglibyśmy się spodziewać.