OPIS
Siły powietrzne w I wojnie światowej: Książka ukazuje rozwój aeronautyki wojskowej od początku XX w. do końca I wojny światowej. Opisuje struktury organizacyjne służby powietrznej, systemy dowodzenia, wykorzystywany sprzęt, najważniejsze wynalazki i doświadczenia bojowe w poszczególnych armiach państw biorących udział w wojnie.
Polskie lotnictwo wojskowe 1918-1920: Ciekawa i wszechstronna geneza naszego lotnictwa wojskowego i jego udział w zmaganiach polskich sił zbrojnych o utrzymanie odrodzonej państwowości i ustalenie granic II Rzeczypospolitej. Autor ukazuje złożoność problemów, z którymi borykało się nasze lotnictwo w wojnie z Ukraińcami i Rosją sowiecką. Przywołuje liczne, często już zapomniane nazwiska i opisuje czyny bojowe polskich lotników - prawdziwych bohaterów tamtych wydarzeń. Nowością w literaturze przedmiotu jest pokazanie działalności eskadr i dywizjonów lotnictwa w ścisłej współpracy z siłami lądowymi w najważniejszych bitwach i operacjach wojskowych oraz dokonanie obiektywnej oceny ich wpływu na przebieg i wynik toczonych walk. Książka podaje również wiele dotychczas nieznanych faktów na temat stanu i działań lotnictwa przeciwnika: ukraińskiego i sowieckiego. Dodatkowym atutem jest bogata ikonografia.
Polskie lotnictwo wojskowe 1920-1939: Kontynuacja poprzedniej pracy Huberta Mordawskiego pt. Polskie lotnictwo wojskowe 1918-1920. Narodziny i walka. Autor przedstawia kolejne etapy rozwoju polskiego lotnictwa wojskowego i budowy przemysłu lotniczego. Kreśli szerokie spektrum uwarunkowań obu tych procesów - politycznych, ekonomicznych, finansowych, doktrynalnych, infrastrukturalnych i personalnych.