OPIS
Wariacje Tischnerowskie to książka uzdrawiająca. Jarosław Makowski podążył za swym Mistrzem na szczyt, tam, gdzie oddycha się wolnością. I wiarą, że można żyć lepiej w lepszym świecie. Że można być dobrym, kochać, ufać, myśleć i rozumieć. Plaster na rany dla wszystkich grzeszników, wątpiących i poszukujących.
Aleksandra Klich, „Gazeta Wyborcza”
Jarosław Makowski myśli, czuje i pisze Tischnerem. To świadectwo wierności Kaznodziei „Solidarności” porusza i inspiruje w czasach, gdy w polskim katolicyzmie Tischnera jest coraz mniej.
Polecam. Adam Szostkiewicz, Polityka
Ksiądz Tischner żyje! Co ciekawe – staje się inspiracją dla nowoczesnego myślenia. A najpełniejszym dowodem jest książka Makowskiego, który łączy wrażliwość człowieka myślącego o Bogu ze zdolnością zadawania najtrudniejszych pytań. To tytuł dla wszystkich, którzy dążą do tego, by dwa słowa: „myślenie” i „religia”, nie musiały „wywoływać przeraźliwego zgrzytu”.
Witold Bereś (Polska Ma Sens)
Spotkanie z filozofią ks. Józefa Tischnera jest dla Jarosława Makowskiego jak słuchanie muzyki. Nikt i nic nie jest w stanie jej zagłuszyć. Podobnie rzecz się ma z tekstami Tischnera. Raz przeczytane, kołaczą się w sercu i głowie. Autor pokazuje, że diagnozy Tischnera nic, ale to nic się nie zestarzały.
Jarosław Makowski – filozof, teolog i publicysta. Stale publikuje w „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Polityce” i „Newsweeku”. Ostatnio wydał: Mistrzowie w krainie życia. Rozmowy nie tylko o filozofii (2001), Kobiety uczą Kościół (2007).