OPIS
W dwudziestoleciu międzywojennym polska awiacja przeszła od narodzin przez romantyczną i burzliwą młodość do dojrzałości, którą wyznaczało osiągnięcie wysokiej pozycji wśród ówczesnych potęg lotniczych. W 1939 roku, pod koniec krótkiego okresu pokoju, żuraw LOT-u i biało-czerwona szachownica były już solidnymi markami.
Fotografie zawarte w tym albumie stanowią jedyną w swoim rodzaju dokumentację postaci, miejsc i najważniejszych wydarzeń przedwojennego lotnictwa polskiego. Warto zobaczyć, jak rozwijała się infrastruktura lotnisk – od zwykłych baraków i starych wagonów kolejowych do pięknych, nowoczesnych budynków projektowanych przez najlepszych architektów. Najważniejszymi tematami zdjęć są jednak samoloty i ludzie – maszyny pasażerskie, sportowe i wojskowe oraz mistrzowie akrobacji, asy przestworzy i zwykli turyści. Na czarno-białych obrazach zastygły ich emocje – duma, lęk, ulga i ekscytacja. Dzięki temu świat, który odszedł, żyje nadal.
Zapraszamy na nostalgiczną podróż w czasy młodości polskiego lotnictwa, licząc na to, że przynajmniej część tamtych wzruszeń stanie się i Państwa udziałem.