Niestety, nie zdążymy dostarczyć tego produktu przed Świętami

Czy klęska wielokulturowości.

okładka

Czy klęska wielokulturowości.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt stanie się ponownie dostępny

OPIS

Niniejsza publikacja powstała jako efekt cyklu spotkań w ramach trzeciej edycji projektu edukacyjnego „Wielokulturowa Europa”, organizowanego pod auspicjami British Council w Polsce. Program, złożony z trzech półrocznych edycji, miał na celu podjęcie dyskusji nad problematyką wielokulturowości. Polscy i brytyjscy eksperci zostali zaproszeni do wygłoszenia serii wystąpień, które pozwoliłyby porównać doświadczenia z obcowania z wielokulturowością w obu krajach. Teksty zebrane w tej książce są efektem przemyśleń i wspólnych dyskusji toczących się w ramach ostatniej edycji programu. Staramy się podjąć w nich analizę nie tylko wielokulturowości jako takiej, ale także, a może przede wszystkim, konsekwencji proponowania wielokulturowości traktowanej jako postulatywny stan idealny. Wszystkim autorom, których teksty Czytelnik odnajdzie w tym tomie, praktyka wielokulturowości jest bliska: doświadczenia obcowania z grupami mniejszościowymi i włączania się na różnych zasadach w grupy większościowe sprawiają, że teksty są bogate w materiał empiryczny i towarzyszącą mu refleksję humanistyczną.
Teksty zawarte w tym tomie są zróżnicowane pod względem treści, jak i objętości. Są to teksty polskich autorów, a łączy je próba namysłu nad analizami wielokulturowości oraz nad samą wielokulturowością. Można mówić o dwóch grupach artykułów. Pierwsza jest poświęcona metarefleksji nad stosowaniem samego terminu i konsekwencjom tego. druga podejmuje zagadnienie wielokulturowości, jej obrazu i przemian.
Kontrowersyjny tytuł książki nawiązuje do opublikowanego w lutym 2007 roku w Gazecie Wyborczej fragmentu tekstu Francisa Fuku-yamy. Autor ten postrzega współczesny liberalizm jako odpowiedź na wojny religijne wybuchające w Europie po okresie reformacji i w tego rodzaju konfliktach osadza niechęć współczesnej Europy do demonstrowania przynależności religijnej i traktowania jej jako wyznacznika grupowej tożsamości.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Redaktor:Hanna Mamzer
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788375890082
  • Numer katalogowy:124660

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher