OPIS
Już na początku należy podkreślić istotne novum tego opracowania. Symptomem odmienności jest odejście od tradycyjnego podziału na rozdziały, a zastosowanie i wyartykułowanie nowego podziału na moduły, co już sygnalizuje potencjalne możliwości różnego kształtowania tego opracowania w przyszłości.
Bardzo interesujące jest również zaproszenie czytelników do witryny internetowej celem kontynuacji i rozszerzania proponowanego postępowania analitycznego i rejestrującego aktualne dane o stanie środowiska przyrodniczego. W ten sposób pojawiłby się nowy rodzaj podręcznika czy skryptu, właśnie dzięki aktywności i pomysłom internautów, użytkowników tego opracowania.
Prof. zw. dr habil. Leon Kozacki
Inicjatywę napisania książki łączącej cechy podręcznika oraz skryptu do ćwiczeń należy powitać z wielkim uznaniem. Ze wszech miar brakuje bowiem publikacji dydaktycznych, które ułatwiałyby studentom i absolwentom nauk przyrodniczych korzystanie z najnowszych osiągnięć geoinformacji, kartografii i geodezji numerycznej.
Materiał zaprezentowany w podręczniku stanowi dobrze przemyślaną całość, która umożliwia czytelnikowi zapoznanie się z najnowszymi zadaniami praktycznymi geodezji i kartografii numerycznej (...). Poprzez zastosowanie piktogramów Autorzy uzyskali dodatkowy walor swojej książki, która może pełnić rolę skryptu.
Dr hab. inż. prof. UAM Marek Marciniak