Technika klimatyzacyjna dla praktyków. Komfortcieplny, zasady obliczeń i urządzenia.

okładka

Technika klimatyzacyjna dla praktyków. Komfortcieplny, zasady obliczeń i urządzenia.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt stanie się ponownie dostępny

OPIS

Wydawnictwo SYSTHERM specjalizujące się w propagowaniu prac w zakresie inżynierii środowiska przedstawia Państwu kolejny tytuł - „Technika klimatyzacyjna dla praktyków. Komfort cieplny, zasady obliczeń i urządzenia”.
Książka jest poradnikiem, opracowanym przez zespół autorski, z którym współpracuję od wielu lat. Osobami tymi są: dr inż. Grzegorz Krzyżaniak, przy znaczącym udziale m.in. prof. zw. dra hab. inż. Edwarda Szczechowiaka, dra inż. Mieczysława Porowskiego i dra inż. Andrzeja Odyjasa - liczących się w branży ekspertów i projektantów, a jednocześnie pracowników naukowo-dydaktycznych Zakładu Ogrzewnictwa, Klimatyzacji i Ochrony Powietrza, Instytutu Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej.
Tekst wzbogacają rozdziały opracowane przez wybranych producentów aparatury i urządzeń oraz nowych technologii stosowanych w klimatyzacji, chłodnictwie i wentylacji.
W części wstępnej przedstawiono wybrane zagadnienia z termodynamiki, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z klimatyzacją, takich jak własności i przemiany powietrza wilgotnego, sprężarkowe i absorpcyjne obiegi chłodnicze oraz czynniki chłodnicze stosowane w układach chłodzenia w klimatyzacji. Dalej przedstawiono niezbędne wielkości i zakres obliczeń przy projektowaniu instalacji klimatyzacyjnych. Podano metody wyznaczania zysków ciepła pomieszczeń.
W oparciu o przeprowadzoną klasyfikację układów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych dokonano ich przeglądu pod kątem rozwiązań konstrukcyjnych i zasad działania.
W kolejnych rozdziałach omówiono urządzenia realizujące procesy obróbki powietrza, takie jak: nagrzewanie, chłodzenie, nawilżanie i osuszanie. W rozdziale poświęconym wybranym urządzeniom klimatyzacyjnym scharakteryzowano m.in. klimakonwektory wentylatorowe, sufity i belki chłodzące. W dalszej części omówiono urządzenia stosowane w metodach bezpośredniego chłodzenia powietrza, takie jak: systemy VRV, klimatyzatory typu Compact i Split. Wiele miejsca poświęcono układom sterowania, monitorowania i regulacji automatycznej urządzeń i central klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych. Kierujemy powyższy tytuł do określonej grupy czytelników – specjalistów z branży klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej, mając nadzieję na ułatwienie im pracy. Zainteresowani jesteśmy także odbiorem czytelniczym środowisk akademickich, w tym zwłaszcza studentów.
Dziękuję całemu Zespołowi Autorskiemu za podjęcie inicjatywy wydawniczej i za włożony wkład w powstanie książki.
Szczególne słowa podziękowania kieruję do prof. dra inż. Wiktora Wasiluka za przygotowanie opinii naukowej i recenzji książki oraz prof. zw. dra hab. inż. Edwarda Szczechowiaka za rady i szczegółową analizę tekstu.
W tym miejscu dziękuję w imieniu autorów i swoim własnym wszystkim firmom za zgodę na umieszczenie danych technicznych ich wyrobów jako przykładów zastosowań.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Liczba stron:284
  • ISBN-13:9788391814277
  • Data wydania:2005
  • Numer katalogowy:100409

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher