Albumy Labiryntu - 1 - Smoki.

okładka

Albumy Labiryntu - 1 - Smoki.

Nakład produktu jest wyczerpany

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt stanie się ponownie dostępny

OPIS

Od wydawcy
Totalne zasmoczenie!

Smoki. Konkurs. Album. Seria.  Te słowa zanotowaliśmy sobie na pierwszym spotkaniu redakcyjnym, na którym zastanawialiśmy się czego brakuje wśród polskich książek związanych z fantastyką. Lubimy, (ba- kochamy!) czytać science-fiction i fantasy, lubimy również (często maniakalnie) oglądać  grafiki  i obrazy fantastyczne.
Tematyczne albumy graficzne okraszone opowiadaniami -  oto co nas pogodziło. Zgodnie stwierdziliśmy, że podejmiemy ryzyko wydania pierwszego zbioru prac polskich artystów poświęconego jednej tematyce – smokom . Ale po kolei.

Smoki
Każdy ma jakieś wyobrażenie tych stworzeń (bo chyba nie koniecznie zwierząt) zbudowane nie tylko na literaturze, filmach i obrazach, lecz przede wszystkim we własnej  wyobraźni. Raz smok to bezmyślny zabójca, wróg ludzi, krwiożercza bestia, synonim niepokonanego superdrapieżnika – coś w rodzaju uskrzydlonego tyranozaura plującego ogniem. Innym razem smoki to rozumne, mówiące istoty, źródło wiekowej mądrości, powiernicy tajemnic, nieśmiertelni mistrzowie magii, łącznicy pomiędzy światami i bogami, a nawet opiekunowie ludzkości. W końcu smok to ucieleśnienie pierwotnej,  niezniszczalnej siły natury – magiczna istota, której istnienie fascynuje i zadziwia ludzi.
Ale jak wygląda smok?

Galerie
W autorskich galeriach  ukazaliśmy nasze wizje smoków. Możecie Państwo zejść do Piekła Smoków Piotra Zwierzchowskiego, przemierzyć pola smoczych bitew wraz z Maćkiem Wojtalą, spojrzeć w oczy Smokobójczyni Łukasza Krzyżanowskiego, zatrzymać się pod smoczą bramą Filipa Kurzewskiego i wystraszyć smokiem Batmana wraz z Łukaszem Stachniakiem.
Prócz naszych pomysłów interesowały nas wizje innych, nieznanych  lub mało znanych, twórców. Przecież chyba każdy rysownik kiedyś, gdzieś tam wykonał jakiś szkic smoka...

Konkurs
Ogłosiliśmy konkurs – nie bez obaw. Zastanawialiśmy się czy ktoś odpowie na nasze smocze wezwanie.
Odpowiedziało dwustu dwudziestu czterech twórców. Nadesłano ponad czterysta prac, wykonanych technikami tradycyjnymi i cyfrowymi. Wizyjność, oryginalność  i czasami  wysoka wartość warsztatowa  prac – to wywołało nasz entuzjazm i przykuło nas do monitorów na niezliczone godziny. Do prezentacji w albumie wybraliśmy prace dziewięćdziesięciu sześciu autorów. Staraliśmy się wybrać prace, które mają w sobie to „coś” – nastrój, wizję, poezję lub żart.
Chcemy raz jeszcze bardzo podziękować wszystkim uczestnikom konkursu za kreatywność  i talent oraz za zaufanie okazane wydawnictwu. Bez Was nie było by tego albumu ! Kłaniamy się Wam nisko.
Dziękujemy również wszystkim patronom medialnym za przychylność i wsparcie.

Opowiadania
Z prawdziwą radością informuję, że smoki znajdą Państwo również w kilku opowiadaniach otwierających ten album. Z lekkim przymrużeniem oka o smokach napisali Bartek Świderski i Eugeniusz Dębski,  zaś Krzysztof Kochański  poprowadził nas przez wieki smoczego życia. Na koniec Dawid Brykalski dodał garść swych  smoczych refleksji. Do tego znakomitego grona dołączyłem swój skromny tekst Sendilkelm i smok, by przypomnieć czytelnikom tego trochę już zakurzonego bohatera.

Seria
Mamy nadzieję, że smoki się na nas nie pogniewają. Mamy nadzieję, że uczestnicy konkursu się na nas nie pogniewają i wezmą udział w kolejnych konkursach tematycznych naszego wydawnictwa.  Mamy nadzieję, że Państwo się na nas nie pogniewają i że ten album stanie na półce w Waszych domach i  często będziecie bo przeglądać. Bo czy istnieje piękniejsze i bardziej magiczne stworzenie niż smok?
Album ten rozpoczyna serię  albumów tematycznych Wydawnictwa Labirynt . Kolejny z nich pod tytułem Obcy powstanie w roku 2006 i mamy nadzieję, że w szranki konkursu, który będzie ogłoszony w grudniu 2005, stanie wielu polskich artystów i pisarzy.

Piotr Zwierzchowski

Zawartość:

Opowiadania:
„Sendilkelm i smok”  Piotr Zwierzchowski
„Kumaryn” Eugeniusz Dębski
„Smutnego Marhalda Okrutny Koniec” Eugeniusz Dębski
„Naletnik, Wąż Ognisty” Krzysztof  Kochański
„Pierwszy Smok Interaktywny” Bartek Świderski
„Co krok to smok” Dawid Brykalski

Autorskie galerie grafik:
Piotr Zwierzchowski
Maciej Wojtala
Łukasz Krzyżanowski
Filip Kurzewski
Łukasz  Stachniak

Galeria konkursowa:
Galeria prac finalistów ogólnopolskiego konkursu na ilustrację o smoczej tematyce. 120 grafik cyfrowych i tradycyjnych!

Komiks:
„Fortunat Gar i Bozon” - scenariusz i rysunki: Piotr Zwierzchowski
„Przypowieść o smoku” - scenariusz: Michał Tęskny, rysunki: Łukasz Krzyżanowski

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Albumy Labiryntu (#1)
  • Format:210x297 mm
  • Liczba stron:144
  • Oprawa:miękka
  • Papier:kredowy
  • Druk:kolor
  • ISBN-13:9788391965849
  • Data wydania:czerwiec 2005
  • Numer katalogowy:4892

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher