Z archiwum Jerzego Wróblewskiego - Czterej pancerni i pies.

OSZCZĘDZASZ 16,50 ZŁ

okładka

Z archiwum Jerzego Wróblewskiego - Czterej pancerni i pies.

30% taniej
Inpost Paczkomaty 24/712,99 zł
Kurier Inpost12,99 zł
Kurier FedEx13,99 zł
ORLEN paczka8,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność: 1 dzień roboczy

OPIS

Czterej pancerni i pies to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów polskiej popkultury. Powieść Janusza Przymanowskiego doczekała się znakomitej adaptacji serialowej (z plejadą gwiazd: Januszem Gajosem w roli Janka Kosa, Franciszkiem Pieczką w roli Gustlika Jelenia, Romanem Wilhelmim w roli Olgierda Jarosza oraz Włodzimierzem Pressem w roli Grigorija Saakaszwilego), a także trzech adaptacji komiksowych. I właśnie jedna z nich ukazuje się w serii Z archiwum Jerzego Wróblewskiego.

Autorem oprawy graficznej jest jeden z najlepszych polskich rysowników komiksowych – Jerzy Wróblewski. Jego charakterystyczna realistyczna kreska jest znana z serii Kapitan Żbik, a także takich komiksów, jak Hernan Cortes i podbój Meksyku, Czarna róża, Figurki z Tilos czy Skradziony skarb. Jest także autorem postaci szeryfa Binio Billa, którego przygody ukazywały się w "Świecie Młodych".

Prezentowany w tym albumie komiks Czterej pancerni i pies pierwotnie był drukowany w latach 1968-69 na łamach gazety "Dziennik Wieczorny" - w postaci rysunków i osobnego tekstu powieści. Na potrzeby wydania albumowego dokonano modyfikacji do wersji z dymkami – podobnie jak we wszystkich wcześniejszych tomach Z archiwum Jerzego Wróblewskiego, prezentujących komiksy prasowe tego autora.

DODATKOWE INFORMACJE

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

To nie jest żaden komiks....

Powieść była bajkowo naiwna, serial był jednym z elementów wychowania "nowoczesnego bolszewika" w "republice nadwiślańskiej", a ta wersja to żenujący rysunkowy i bardzo prymitywny agit z czasów komunizmu. Oglądałam u znajomego i stwierdzam z całym przekonaniem, że za darmo nie chciałabym tego trzymać na półce , jak i większości dzieł pana Wróblewskiego, który to obywatel- jakoś dziwnie kojarzy mi się na czerwono....Proszę się nie oburzać ,ale tego autora mimo talentu graficznego zawsze odgarnę na osobną stertę....

Autor: Anna Afrodyta Data: 22.12.2018
Dobra "Anna Afrodyta", ale co twoje prywatne poglądy maja do rzeczy

Zrecenzuj ten komiks, a nie robisz jakieś propagandowe wpisy i oczerniasz autora. Twoje poglądy, religia, czy ideologia jakiej jesteś wyznawca nie ma tu nic do rzeczy. Jaki jest komiks, jaka okładka , jaka kreska, jakie plansze, jaki papier, jaka historia, jakie postacie, jakie emocje... u ciebie tylko jedne emocje ;) kojarzy ci się z "czerwonym" co wywołuje u ciebie ból psychiczny nie do zniesienia, ale z tym problemem powinieneś udać się gdzie indziej Artem tzn Anna.

Autor: Taki jeden Data: 01.01.2024
Super komiks

Rzeczywiście oceniamy komiks a nie czasy kiedy powstał. Jest to całkiem fajny komiks, dla fanów komiksów polskich i twórczości Pana Wróblewskiego.

Autor: Leszek Data: 15.01.2024
Kawał historii polskiego komiksu

Dzięki tej serii możemy poznać dzieła Pana Wróblewskiego i żadna chora na "antyczerwoność" facetka tego nie zmieni.

Autor: Mariusz Olejniczak Data: 15.01.2024

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher