OPIS
Co z 98-mym?
Długo nas nie było. Ile to?.. Jakby nie liczyć to ponad 1,5 roku (no prawie 2). Po takim czasie winni jesteśmy Wam kilka słów wyjaśnienia. W okresie od połowy listopada 97 roku (a więc po 2. Krakowskich Dniach Komiksu) Krakowem targały trzęsienia ziemi w wyniku których nastąpił rozłam wewnątrz Klubu. Wśród tych którzy zwolnili obroty lub całkiem zrezygnowali znaleźli się Ci, którzy stworzyli klimat i renomę "KKK". Nie mogło to zostać bez konsekwencji. Ci co zostali stanęli przed trudnym zadaniem budowy nowego obrazu. Pojawiły się nowe twarze. Zaczęła się żmudna praca, zbieranie materiałów do nowego numeru "KKK" i organizacja 3. KDK. Co do pierwszego to wiadomo było że numer musi być drukowany, a to wymaga wyłożenia sporej sumki. Jak ogólnie wiadomo pieniądze to nie jabłka i na drzewach nie rosną więc coraz więcej materiałów trafiało do klubowej szafki, a numeru jak nie było tak nie było. Wreszcie nastał listopad 98r. I 3. KDK. Myśleliśmy że może z zebranych przy tej okazji pieniędzy zostaną fundusze na wydanie numeru. Niestety, ledwo starczyło na pokrycie kosztów imprezy. Tak snując senne marzenia liczyliśmy miesiąc za miesiącem aż wreszcie udało się. Jest wydawca, są pieniądze i oto owoc naszych starań właśnie trzymacie w rękach. Mamy nadzieję, że kłopoty są już przeszłością i na następny nie będzie trzeba tyle czekać. Dziękujemy wszystkim którzy trzymali za nas kciuki i tak długo wytrwali. Ufamy że spełnimy Wasze oczekiwania i że będzie nam przybywać czytelników.
WYWIADY:
-
Wywiad ze Zbigniewem Kasprzakiem pt. W komiksie może zdarzyć się wszystko, w którym rysownik Yansa opowiada nam m.in. o:
-
-
początkach fascynacji komiksem,
-
pracy w Polsce i za granicą,
-
współpracy z Rosińskim.
-
Wywiad a raczej krótka rozmowa z dr. Jerzym Szyłakiem, którego męczyliśmy kilkoma pytaniami przy okazji odbierania nagrody Postaci Roku K'97.
-
Wywiad z Andrzejem Mleczko pt. Jedni lubią to, drudzy lubią tamto, a ja nie lubię niczego, w którym znany rysownik niekomiksowy opowiada o:
-
sposobach pracy,
-
swoim stosunku do komiksu,
-
humorze, który go śmieszy.
-
Rozmowa z Wojciechem Jamą pt. Tropiciel komiksu, w którym krakowski znawca i archiwizator polskiego komiksu opowiada o:
BOHATEROLOGIA:
-
W cyklu X-PERT PRESENTS
-
W tekście Wolverine sekret popularności. Michel LeBeau przedstawia analizę przemian niedoszłego superłotra w najsłynniejszego X-Mana.
(X-PERT PRESENTS - X-Pert LeBeau przedstawia najciekawsze pozycje komiksowe z rynku amerykańskiego.)
-
Najlepsze od "krowy" czyli TOP COW atakuje.
Fenomen wydawnictwa Top Cow i jego bohaterów oraz krótkie streszczenia najpopularniejszych tytułów spod znaku "Odjazdowej Krowy".
KOMIKSY:
-
Człowiek bez twarzy odc. I: Napad
by Zbigniew Kasprzak (rys.) i Andrzej Krzepkowski (scen); początek sześcioodcinkowego komiksu, dziennikarz Alfred Jaas znalazł się tam gdzie nie powinien.
-
Nie jesteś sam
by Rafał Szłapa, psycho.
-
Heroic Fantasy
by Rafał Sacha (rys.) i Kamil M. Śmiałkowski (scen.), Co będzie jak "zniknie" wszelkie zło?
-
Komiks bez tytułu by Zbyszek Bogusławski w którym koszmar nie daje spać bohaterowi.
-
Wybrany
by Michał Gałek, wybrańcami są zawsze najlepsi.
SHORTY:
NEWSY:
TEKSTY SPOWODOWANE:
-
W cyklu BATMAN RETURNS Uwaga!!!.Jest lepiej ale wraca też ZŁY DUCH polskiego komiksu Kamil M. Śmiałkowski analizuje pozycje komiksu w Polsce. (BATMAN RETURNS to felieton Kamila M. Śmiałkowskiego z jego komiksowymi przemyśleniami.)
-
W cyklu JAMA WOJCIECHA Chmiel ze "Świata Przygód" Wojciech Jama przedstawia komiksowe początki Papcia Chmiela, twórcy Tytusa. (JAMA WOJCIECHA - Wojciech Jama opisuje mniej lub bardziej znane archiwalne komiksy polskie.)
-
Systemy, a komiks
, Marcin Hojda szuka odpowiedzi na pytanie: Czy Platon żyjąc w naszych czasach wydawałby swoje traktaty filozoficzne również w adaptacji komiksowej?
INNE:
-
Ziny o sobie
. Twórcy komiksowych zinów o sobie i swojej fascynacji.
-
Bonus: Adresy kontaktowo-korespondencyjne polskich zinów.
-
3. Krakowskie Dni Komiksu
. Relacja
-
Wyniki plebiscytu K'98.
-
Myron Smith w "KKK"
, krótkie przedstawienie pewnego amerykańskiego zinu.
OKŁADKI: