OPIS
Plastyczna opowieść o największej mistyczce chrześcijańskiej XX wieku i o Bożym Miłosierdziu, którego orędzie przyniosła całemu światu - tak w jednym zdaniu można opisać komiks o świętej siostrze Faustynie Kowalskiej, który został dołączony do najnowszego, majowego numeru "Małego Gościa Niedzielnego". To jak dotąd pierwszy komiks o św. Faustynie.
Na 24 stronach prześledzić można jej życie od chrztu do śmierci oraz poznać przeciwności z jakimi spotykała sie jej misja. Oddziałujące na wyobraźnię ilustracje pozwalają wejść w tajemniczą rzeczywistość mistycznych przeżyć świętej siostry, ukazują jej pokorę i posłuszeństwo wobec Bożej miłości.
Pomysłodawcą komiksu jest Tomasz Wiącek, dla którego jest on wotum wdzięczności za narodziny długo oczekiwanego syna Szymona. Dziecko, nie bez komplikacji, urodziło się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Gdy pojawił się na świecie, u ojca pojawiło się pragnienie, by podziękować Bogu. - Pomyślałem, że może podziękuję komiksem o Miłosierdziu Bożym i świętej Faustynie - mówi Wiącek w wywiadzie dla "Małego Gościa". - Na początku myślałem, że sam wydam ten komiks. Ale koszty okazały się zbyt duże. Tyle przeciwności, trudności, więc to musi być coś naprawdę ważnego - tak odczytywałem te kłopoty. I wszystko oddałem Panu Bogu. To Jego dzieło, nie moje - stwierdza autor, który pięć lat czekał na wydanie swej pracy. Projekt rozpoczął na własną rękę, ale z powodu trudności w znalezieniu wydawcy, tak wiele lat minęło od pomysłu do publikacji. Zadecydował fakt wcześniejszej dobrej współpracy Zin Zin Press i "Małego Gościa Niedzielnego", dlatego też redakcja pisma zwróciła się do sprawdzonego już wydawcy z prośbą o dokończenie rozpoczętego lata wcześniej projektu. Stworzenia okładki, ostatnich 7 plansz komiksu i dostosowania kilku innych, ukończonych przez innego rysownika, podjął się Jacek Przybylski.
To już trzeci wspólny projekt Zin Zin Press i "Małego Gościa Niedzielnego". Pierwszym była publikacja w wersji kolorowej komiksu Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Cena wolności (2007), drugim komiks Jan Paweł II. Pielgrzymka do Polski 1979, wydany w ub. roku z okazji 30-tej rocznicy tego doniosłego wydarzenia. Ostatni projekt jest jednak szczególny ze względu na genezę jego powstania.