OPIS
W drugim numerze magazynu znajdziecie dalsze odcinki:
-
Zapisków detektywa Kindaichi - przygód utalentowanego detektywa- nastolatka i jego przyjaciół z liceum Fudo; Autorami tego komiksu są: Fumiya SATO i Yozaburo KANARI
-
Aladyna i jego znajomego Dżina Kogetsu autorstwa Michiko Sou
-
Black Jacka - "ojca" japońskiej mangi, Tezuki Osamu
W części publicystycznej redakcja magazynu poleca m.in.:
-
"W normalnej Japonii" - próba zastanowienia się nad tym czy Japonia rzeczywiście jest tak egzotyczna - fragmenty wspomnień Aleksandry Watanuki, która spędziła w tym kraju 8 lat.
-
"Polska i Japonia - problemy rasizmu" felieton autorstwa Katsuyoshi Watanabe
-
"Polska i Japonia - fascynacje na odległość" - małe nawiązanie Martyny Taniguchi
do problemów poruszanych przez pana Watanabe.
-
"Detektywi w mandze" - Tomasza Gawrońskiego
Prócz tego zaprezentowano najlepsze prace fanowskie i ogłoszono konkurs na najzabawniejszy wierszyk o bohaterach mangi.
* * *
Kochani Czytelnicy!
Serdeczne dzięki! Dostaliśmy od was kosze korespondencji dotyczącej pierwszego numeru "Mangamixu". W przeważającej większości są to opinie pochlebne. Okazuje się bowiem, że pochwalacie tak wybór tytułów, jak i tematy prezentowane w artykułach. Bardzo nam miło, postaramy się nadal "trzymać poziom".
Jak zauważyliście, "Mangamix" nie ma jeszcze zbyt wielu kolororowych stron, jednak na razie postanowiliśmy poświęcić na prace fanowskie II okladkę. Wiemy, że wielu z Was ma talent rysowniczy, jednak ich rysunki nie zostały do tej pory opublikowane. Oto otwieramy dla Was nasze czasopismo. Przesyłajcie do nas Wasze prace, a my wybierzemy spośród nich najlepsze, by przedstawić szerokiemu forum fanów mangi w całej Polsce. Mamy jednak pewne warunki. Od tej pory w każdym "Mangamixie" będziemy drukować kupon (w tym numerze na stronie 86), który należy wyciąć i nadesłać do nas wraz z pracami. Będzie to jeden z warunków wpisania ich na listę oczekujących na publikacje. Drugi warunek to format Waszych rysunków. Nie może on być większy od A4, gdyż inaczej nie będziemy w stanie zeskanować nawet najpiękniejszego fanartu bez szkody dla całości pracy. Dlatego też założyliśmy, że nie przyjmujemy prac większych od A4, bardzo przepraszamy, prosimy o zrozumienie. I jeszcze jedno, niestety, z powodu braku "mocy przerobowych" nie będziemy w stanie odsyłać Wam Waszych rysunków.
To tyle, kochani Czytelnicy, a teraz dość ględzenia! Serdecznie zapraszamy do lektury.
Redakcja
Spis treści:
-
Napisali do nas - listy, listy, listy...
-
Sato Fumiya i Kanari Yozaburo Zapiski detektywa Kindaichi część 2
-
Tezuka Osamu Black Jack część 2
-
Konkurs Waneko!
-
Sou Michiko Aladyn i magiczny imbryk część 2
-
Japonia i Polska - problem rasizmu
-
Od detektywa do mangi
-
Telenowela w mandze?
-
Polska i Japonia - fascynacje na odległość
-
W normalnej Japonii
-
Ulubiona manga pewnego Kanadyjczyka
"Mangamix" jest pierwszym w Polsce i jak na razie jedynym czasopismem poświęconym komiksowi japońskiemu, (mandze), a także szeroko pojętej kulturze japońskiej. W każdym numerze publikujemy co najmniej 3 różne nie wydane dotąd w Polsce mangi. W pierwszych numerach są to: Zapiski detektywa Kindaichi - komiks obecnie bardzo popularny w Japonii i Europie Zachodniej - przygody utalentowanego detektywa-nastolatka i jego przyjaciół z liceum Fudo; autorami są Fumija SATO i Yozaburo KANARI. Aladyn i magiczny imbryk - pełna humoru parodia popularnej baśni arabskiej - autorstwa Michiko Sou i Black Jack - dzieło "ojca" japońskiej mangi, nieżyjącego już Tezuki Osamu. Bohaterem mangi jest genialny chirurg-znachor, postać dość tajemnicza, ktora w swych poczynaniach prezentuje postawy głęboko humanistyczne, mimo pozornego wyrachowania (za swoje usługi pobiera astronomiczne honoraria). Mangi zajmują gros miejsca w naszym dwumiesięczniku, jednak "Mangamix" ma również część publicystyczną, w której prezentujemy artykuły o mandze, o Japonii, japońskiej technice i szeroko pojętej kulturze. Nasi autorzy to cenieni znawcy komiksu, profesorowie uniwersytetów japońskich i tłumacze.
Jak widać "Mangamix" to pismo nie tylko dla dzieci, znajdą w nim także coś dla siebie miłośnicy kultury Japońskiej i ludzie zainteresowani nowoczesną twarzą tego dalekiego kraju. Oczywiście mamy też wiele atrakcji dla fanów mangi. W "Mangamixie" są prezentowane prace najzdolniejszych spośród miłośników japońskiego komiksu. Organizujemy też konkursy z oryginalnymi nagrodami prosto z Japonii.