Niestety, nie zdążymy dostarczyć tego produktu przed Świętami

Nawiedzony dom.

OSZCZĘDZASZ 8,70 ZŁ

okładka

Nawiedzony dom.

30% taniej
Inpost Paczkomaty 24/712,99 zł
Kurier Inpost12,99 zł
Kurier FedEx13,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność: 1 dzień roboczy

OPIS

Bycie nastolatkiem nie jest i nigdy nie było proste. Szkoła, pierwsze miłości, poszukiwania własnego indywidualnego stylu... Sabat właśnie przez to wszystko przechodzi. Przystojny, popularny, miły chłopak ma poważne problemy ze zalezieniem dziewczyny. Wszystkie przedstawicielki płci pięknej porzucają go po pierwszej i jedynej wizycie w jego domu. Winna temu jest ekscentryczna rodzinka, której styl życia znacznie odbiega od japońskich standardów. Szkielety w szafie, laleczki voodoo, wiktoriańskie wnętrza – no cóż, takie rzeczy to codzienność jeśli się mieszka w nawiedzonym domu...

Nawiedzony dom to zbiór komediowych opowieści zamkniętych w jednym tomie i utrzymanych w charakterystycznym dla Mitsukazu Mihary gotyckim klimacie.

Mihara Mitsukazu urodziła się w 1970 roku. W 1994 roku zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie dla debiutantów organizowanym przez czasopismo Feel Young. Prace Mihary wyróżniają się mocnym kontrastem a także nawiązaniami do stylistyki gotyckiej i literatury japońskiej. Poza regularnymi publikacjami w magazynach komiksowych, Mihara współpracowała również z czasopismem Gothic & Lolita Bible, na potrzeby którego przygotowywała arty (jej rysunki zdobiły okładki) oraz krótkie, zamknięte formy komiksowe. Dotychczas z pracami Mihary mogli zapoznać się czytelnicy w Stanach Zjednoczonych, Korei i Niemczech.

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Nawiedzony dom
  • Format:150x210 mm
  • Liczba stron:192
  • Oprawa:miękka
  • Papier:offsetowy
  • Druk:cz.-b.
  • ISBN-13:9788360740729
  • Data wydania:2 kwiecień 2012
  • Numer katalogowy:180756

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

RECENZJEjak działają recenzje?

RODZINA ADAMSÓW

Jako miłośnik horrorów, czytam je, oglądam a nawet gram w nie niezależnie od pory roku. Jest jednak taki czas, kiedy sięgam po nie z większą ochotą, a mowa oczywiście o jesieni. Z jednej strony wcześnie zapadające wieczory i ponura atmosfera sprzyjają grozie właśnie, z drugiej temperatury zamiast zachęcać do spacerów, skłania do zostania w domu. Poza tym zbliżające się Halloween tym bardziej nastraja miłośników grozy do jej kontemplowania. Dobrze więc, że "Nawiedzony dom" trafił w moje ręce właśnie teraz, bo z wyżej wymienionych powodów, bawiłem się naprawdę znakomicie w trakcie lektury.

Autor: Michał Lipka Data: 08.10.2018
Mrok i humor

Przez lata swojej działalności artystycznej Mitsukazu Mihara, wyrobiła sobie dość znane nazwisko, jednocześnie przyzwyczajając miłośników japońskich komiksów do tego, że jej dzieła epatują mrokiem i często poruszają trudną tematykę. W tym przypadku jednak jest odrobinę inaczej, umiejętne połączenie gotyckich klimatów z dużą dawką specyficznego humoru, pozwoliło na stworzenie dzieła, które śmiało można polecić niemal każdemu. W głównej mierze mamy tutaj do czynienia z komedią sytuacyjną, którą wzbogacają żarty wymagające od odbiorcy odrobiny rozruszania szarych komórek i posiadania, chociaż podstawowej wiedzy na temat kultury japońskiej. Autorka w świetny sposób kontrastuje tutaj normalnego i ułożonego Sabata z jego familiom, która zbyt mocno wczuła się w klimat rodziny Addamsów. Ich zachowanie bardzo często prowadzi do komicznych sytuacji, które mimowolnie wywołują uśmiech na twarzy czytelnika. Ciekawą koncepcją jest również pokazanie w rozrywkowej formie pewnych japońskich stereotypów, które krążą pomiędzy mieszkańcami zachodu. Mowa tutaj między innymi o mafii karmiącej „psy”; przewodniczącej szkoły, która nawet do toalety chodzi z linijką czy nastolatkach zafascynowanych cięższą muzyką, której motywem przewodnim jest śmierć. Tytuł ma jednak do zaoferowania coś więcej niż tylko humor. Mamy tutaj do czynienia z poszukiwaniem prawdy o samym sobie oraz pokazaniem nadmiernej sterylności i jednakowości japońskiego społeczeństwa. Autorka stara się pokazać, że kolektyw narodowościowy wcale nie musi oznaczać powielania tych samych zachowań, a pewna odmienność jest wręcz czymś wskazanym. O wiele bardziej złożony, niż może się wydawać z początku, jest również problem głównego bohatera. Sabat nie potrafi dostrzec tego, że głównym winowajcą braku możliwości znalezienia sobie dziewczyny, jest on sam. Przysłowiowe przeskakiwanie z kwiatka na kwiatek, dość dobitnie pokazuje, że żadnej ze swoich wybranek tak naprawdę nigdy nie darzył prawdziwym i silnym uczuciem. Na temat warstwy artystycznej dzieła nie można napisać nic więcej niż to, że jest poprawna. Prostota to słowo kluczowe, które jest tutaj widoczne niemal na każdej stronie, zarówno w projektach postaci, jak i tłach (których tutaj dość często w ogóle brakuje). Większa wyrazistość widoczna jest w kontraście bieli i czerni, która jest znakiem rozpoznawczym artystki oraz licznych gotyckich wstawkach, które tutaj doskonale współgrają ze scenariuszem komiksu.

Autor: PopKulturowy Kociołek Data: 15.11.2019
Szalona rodzinka

Ta manga to uzasadnienie na pytanie"dlaczego z rodziną najlepiej wychodzi się na zdj".Wręcz żal głównego bohatera mangi który usilnie stara się znaleźć dziewczynę"wręcz na siłę",a kochana rodzinka stara się robic wszystko by odstraszyc potencjalną synowa/bratową.Fajna zabawna manga,godna polecenia dla każdego kto lubi takie klimaty

Autor: Gabrysia Kozłowska Data: 13.10.2020

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher