OPIS
W literaturze na jednym biegunie mamy egzystencjalny koszmar Kafki, z którego nie ma wyjścia, a na drugim bestsellery Stephena Kinga. Wydaje mi się, że jeśli ktoś stał się tak popularny jak on, to co robi, musi być dobre.
Jonathan Carrol
Spojrzenie na Stephena Kinga na literaturę, film, telewizję i audycje radiowe odsłania przed czytelnikiem bogaty świat amerykańskiej kultury popularnej. Danse macabre to książka dla tych, których interesuje mechanizm opowieści grozy - ale też i dla wszystkich ciekawych tego jak działa umysł autora horroru.
Jedna z najlepszych książek na temat amerykańskiej kultury popularnej drugiej polowy XX wieku.
Philadelfia Inquirer
Anatomia horroru według Kinga... znajdziecie w niej duchy, wampiry, potwory i nawiedzone domy!
Los Angeles Times
Jedna z nielicznych książek Kinga nie będąca beletrystyką, co wcale nie umniejsza jej znaczenia, ani przyjemności płynącej z lektury. Pisarz bierze tym razem na warsztat swój ukochany gatunek literatury (i filmu, i komiksu...), czyli oczywiście horror. Śledzi jego rozwój od lat powojennych po początek lat 80., odwołując się często do klasyków grozy i w ogóle szeroko pojętej fantastyki. Znakomita książka, napisana z pasją i perfekcyjnie, zabawna, wciągająca niczym powieść, a jednocześnie dobre źródło na temat horroru i przy tym specyficzny punkt widzenia jednego z najwybitniejszych twórców gatunku. Polecam wszystkim, nie tylko wielbicielom tematu, ale także tym, których po prostu interesuje kultura popularna.
Ślizg, marzec 2005