OPIS
Nabywając niniejszą książkę, otrzymują Państwo kompleksowe opracowanie na temat pracy tymczasowej ze wskazaniem i omówieniem zmian, jakie nastąpiły w wyniku nowelizacji z 2017 r., w tym:
wyjaśnienie przepisów, które mają na celu podniesienie standardów pracy tymczasowej, warunków zatrudnienia pracowników tymczasowych oraz ułatwienie inspektorom Państwowej Inspekcji Pracy prowadzenie działań kontrolnych; dokładne omówienie przypadków wyłączających stosowanie pracy tymczasowej; wskazanie dodatkowych obciążeń nałożonych na pracodawcę użytkownika w zakresie informowania i ewidencjonowania; wyjaśnienie zasad obliczania wynagrodzenia lub ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy; omówienie dodatkowej ochrony prawnej pracowników tymczasowych, w tym kobiet w ciąży, których umowy przedłużają się do dnia porodu; przedstawienie rozwiązań limitujących długość pracy tymczasowej na rzecz jednego pracodawcy użytkownika; wskazanie właściwości sądu dla roszczeń pracownika; omówienie zakresu ochrony osób skierowanych do pracy tymczasowej na podstawie umów prawa cywilnego; podanie katalogu sankcji za nieprzestrzeganie przepisów ustawy przez agencję i pracodawcę użytkownika.
6 najważniejszych zalet prezentowanej publikacji, dzięki którym szybciej wykonasz swoje obowiązki i rozwiążesz problemy z interpretacją przepisów prawa:
wiele praktycznych rozwiązań i przykładów, dokładne i przejrzyste prezentowanie poszczególnych zagadnień, omówienie istoty pracy tymczasowej, przedstawienie klarownego podziału praw i obowiązków każdej ze stron pracy tymczasowej, wyróżnienie w treści zagadnień ważnych i nowych, zamieszczenie wzorów umów i pism.
Zamieszczone w książce ujednolicone teksty ustaw i rozporządzeń na 2018 r. dotyczących pracy tymczasowej to sposób na szybkie znalezienie właściwej podstawy prawnej.
Dzięki niniejszej publikacji dowiedzą się Państwo, jak należy zatrudniać pracowników tymczasowych i jakie obowiązki spoczywają na agencji oraz pracodawcy użytkowniku, mając na uwadze złożoność i nietypowość zatrudnienia tymczasowego.
W niniejszej książce znajdziecie Państwo odpowiedzi na następując pytania:
W jakich przypadkach zabronione jest powierzanie prac pracownikom tymczasowym? Jaka musi być minimalna treść umowy wiążącej pracodawcę użytkownika i agencję pracy tymczasowej? Jak powinna być właściwa treść umowy o pracę zawieranej z pracownikiem tymczasowym? Jakie są różnice między umową o pracę i umowami prawa cywilnego? Jaki jest katalog uprawnień dla osób wykonujących pracę tymczasową na podstawie umów prawa cywilnego? Jakie są zasady i tryb kierowania pracowników tymczasowych do powierzonej im pracy? Jaki jest zakres obowiązków agencji wynikających z formalnego związania jej stosunkiem pracy z pracownikiem tymczasowym? Jaki jest zakres obowiązków pracodawcy użytkownika będącego faktycznym organizatorem pracy dla skierowanego do niego pracownika tymczasowego? Jakie są wymogi odnośnie do przestrzegania limitów czasowych korzystania z pracy tymczasowej (skierowanie danego pracownika do jednego pracodawcy użytkownika powinno trwać nie dłużej niż łącznie 18 miesięcy w okresie obejmującym 36 kolejnych miesięcy)? Jakie są zasady obliczania wynagrodzenia lub ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy?
Do książki dołączona jest płyta CD z 15 wzora dokumentów