Ustawa o radcach prawnych Komentarz.

okładka

Ustawa o radcach prawnych Komentarz.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Prezentowana pozycja – Ustawa o radcach prawnych. Komentarz zawiera wyczerpującą i kompleksową wykładnię przepisów ustawy z 6.7.1982 r. o radcach prawnych (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1870 ze zm.). Poruszane w Komentarzu kwestie odnoszą się do zasad wykonywania zawodu radcy prawnego oraz zasad organizacji i działania samorządu radców prawnych, w tym również do m.in.:
uprawnień do wykonywania zawodu radcy prawnego; aplikacji radcowskiej i egzaminu radcowskiego; odpowiedzialności dyscyplinarnej radców prawnych.
Publikacja składa się z dwóch Części – A i B. Pierwsza zawiera komentarz do poszczególnych artykułów omawianej ustawy z uwzględnieniem najnowszego stan prawnego, w tym zmian wprowadzonych:
ustawą z 11.5.2017 r. o zmianie ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2017 r. poz. 1139), która znowelizowała przepisy pod kątem odejścia od corocznego zawierania porozumienia w sprawie odbywania przez aplikantów radcowskich szkolenia z zakresu działania sądownictwa powszechnego i prokuratury, a także ustawowego obowiązku odbycia tego szkolenia w trakcie pierwszego roku aplikacji – weszła w życie 21.6.2017 r.; ustawą z 15.12.2016 r. o Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2016 r. poz. 2261), która znowelizowała przepisy dotyczące m.in. zwolnienia z odbywania aplikacji radcowskiej oraz egzaminu zawodowego osób zajmujących przez okres co najmniej 3 lat stanowiska Prezesa Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, jej wiceprezesa lub radcy – weszła w życie 1.1.2017 r.; ustawą z 5.9.2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz.U. z 2016 r. poz. 1579), która ma na celu m.in. wprowadzanie nowego aparatu pojęciowego, w związku z wejściem w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 910/2014 w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania publicznego w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym oraz uchylającego dyrektywę 1999/93/WE (eIDAS) – dostosowanie terminologii w przepisach dotyczących komunikowania się radcy prawnego z sądem w elektronicznym postępowaniu upominawczym (przy wykorzystaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego) – weszła w życie 7.10.2016 r.
Część B natomiast zawiera najważniejsze akty prawne wydane przez samorząd radców prawnych oraz Krajową Radę Radców Prawnych – w tym m.in. Regulamin Odbywania Aplikacji Radcowskiej, Regulamin wykonywania zawodu radcy prawnego, Uchwałę Nr 152/VII/2010 w sprawie wyznaczania radców prawnych do prowadzenia spraw z urzędu.
Publikacja jest jedynym na rynku wydawniczym tak obszernym i dokładnym omówieniem ustawy o radcach prawnych.
W niniejszej pozycji przedstawiono również dotychczasowe orzecznictwo Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, Trybunału Konstytucyjnego oraz dorobek nauki odnoszący się do omawianych zagadnień prawnych, co gwarantuje Czytelnikowi najwyższy poziom merytoryczny oraz odznacza się niezwykłym walorem praktycznym.
Dzieło jest wydaniem unikatowym również ze względu na Autorów, łączących doświadczenia naukowe z wieloletnią praktyką w doradztwie prawnym związanym z analizowaną tematyką.
Komentarz został przygotowany z myślą o radcach prawnych, aplikantach radcowskich, a także o osobach świadczących pracę w kancelariach.

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Komentarze Becka
  • Format:125x195 mm
  • Liczba stron:1036
  • Oprawa:twarda
  • ISBN-13:9788381282178
  • Data wydania:26 luty 2018
  • Numer katalogowy:358733

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher