Postępowanie egzekucyjne w administracji Komentarz.

okładka

Postępowanie egzekucyjne w administracji Komentarz.

Nakład produktu jest wyczerpany

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Niniejsze opracowanie stanowi kolejne − 9. wydanie Komentarza do ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Oprócz omówienia przepisów ustawy komentarz został wzbogacony aktualnym orzecznictwem z zakresu prezentowanych zagadnień oraz dorobkiem doktryny.
Wyczerpująco została omówiona problematyka dotycząca takich zagadnień, jak:
egzekucja należności pieniężnych, egzekucja obowiązków o charakterze niepieniężnym, postępowanie zabezpieczające oraz odpowiedzialność za naruszenie przepisów ustawy egzekucyjnej.
W Komentarzu uwzględniono najnowsze zmiany ustawodawcze wynikające m.in. z:
ustawy z 16.11.2016 r., dotyczącej przeniesienia dotychczasowych kompetencji z izb skarbowych na izby administracji skarbowej oraz wyznaczenia „centralnego” wierzyciela w związku z niektórymi zadaniami w zakresie konkretnych obowiązków podlegających egzekucji administracyjnej. Wierzycielem tym ma być naczelnik urzędu administracji skarbowej wskazany w drodze rozporządzenia przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych; zmiana wejdzie w życie 1.1.2018 r. ustawy z 7.7.2017 r., zgodnie z którą egzekucji mają nie podlegać środki wypłacone beneficjentom w formie zaliczki oraz już wypłacone lub wydane sumy i świadczenia w naturze oraz środki trwałe, wartości niematerialne i prawne powstałe w ramach realizacji projektu, na który były przeznaczone środki pochodzące z programów finansowanych z udziałem środków, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy z 27.8.2009 r. o finansach publicznych, przez okres jego realizacji wskazany w umowie o dofinansowanie projektu; zmiana weszła w życie 2.9.2017 r. ustawy z 7.4.2017 r., która zmienia ustawę o postępowaniu egzekucyjnym w administracji poprzez dodanie rozdziału 1a w dziale I oraz rozdziału 3 w dziale IVa. Wprowadzone zmiany mają regulować działanie Rejestru Należności Publicznoprawnych (RNP) kierowanego przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Udostępnianie danych z RNP podmiotom zainteresowanym i zobowiązanym ma się odbywać za pośrednictwem portalu podatkowego. Ustawa ma także ułatwić sposób wyszukiwania w RNP oraz stoi na straży ochrony danych zobowiązanego ujawnionego w RNP, dzięki wprowadzeniu przepisów karnych dotyczących odpowiedzialności za naruszenie przepisów regulujących przechowywanie danych; zmiana wejdzie w życie 1.1.2018 r.
Komentarz jest przeznaczony dla adwokatów, radców prawnych, sędziów, prokuratorów, komorników, organów administracji publicznej, w tym kontroli administracji skarbowej, a także dla wszystkich osób zainteresowanych powyższą problematyką.

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Duże komentarze Becka
  • Format:165x245 mm
  • Liczba stron:703
  • Oprawa:twarda z obwolutą
  • ISBN-13:9788325596491
  • Data wydania:1 grudzień 2017
  • Numer katalogowy:353611

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2025 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2025 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher