OPIS
W obliczu rosnącego zagrożenia terrorystycznego coraz poważniejszym problemem jest pozyskiwanie informacji przez organy ścigania i służby specjalne. Dylematem, przed którym stają coraz częściej jest to, jak daleko mogą ingerować w prawa i wolności obywatelskie, by nie dopuścić do ataków terrorystycznych, zmniejszyć prawdopodobieństwo ich zaistnienia, wykryć ich organizatorów i udowodnić im winę.
Powszechność istniejących zagrożeń powoduje jednak, że walka z terroryzmem jest bardzo trudna i wymaga innych metod niż te, które są wykorzystywane w zwalczaniu przestępczości kryminalnej. Celem, który postawili sobie autorzy, jest ocena, na ile taka ingerencja jest możliwa, akceptowalna społecznie, a także co robić, by była zgodna z prawem.
Książka jest adresowana do funkcjonariuszy i pracowników instytucji państwowych zajmujących się problematyką bezpieczeństwa państwa, zarówno w ujęciu wewnętrznym, jak i wewnętrznym: Policji, Żandarmerii Wojskowej, cywilnych i wojskowych służb specjalnych, ale także do prokuratorów, sędziów, adwokatów, radców prawnych, przedstawicieli środowisk naukowych zajmujących się tą problematyką oraz studentów bezpieczeństwa wewnętrznego, a także prawa.