OPIS
W zasnutym smogiem Krakowie grasuje seryjny morderca prostytutek. Sebastian Bednarski, przytłoczony problemami osobistymi policjant, próbuje rozwikłać zagadkową sprawę. W tym samym czasie pewien witrażysta natyka się w Lasku Wolskim na zwłoki młodej samobójczyni, a jego życie komplikuje się, gdy poznaje atrakcyjną, neurotyczną malarkę. Losy obcych sobie ludzi zaczynają się splatać w zaskakujący sposób…
„W brawurowo poprowadzonej fabule Kazimierz Kyrcz nie sili się na retusz i aplikowanie znieczulenia czytelnikowi. Lektura uświadamia nam prędko, że motywy prowadzące ku zbrodni towarzyszą każdemu z nas. Nie każdy przekracza niewidzialną granicę. A czasem nie spostrzega, kiedy ją przekroczył…”
Jacek Skowroński
„Kraków w wersji Kyrcza staje się miastem zaludnionym przez dziwaków, ekscentryków, psychopatów, manipulantów – wymieniać można jeszcze długo... Nikt tu nie jest niewinny, za to każdy ma do ukrycia – lub i odkrycia – mroczną stronę swojej osobowości. „
Ksenia Olkusz
„Można polecić tę pozycję z czystym sumieniem nie tylko miłośnikom kryminałów i opowieści mrożących krew w żyłach. `Dziewczyny, które miał na myśli` to pozycja świetnie napisana, trzymająca w napięciu, skrząca się wartką akcją i błyskotliwymi dialogami, choć jednocześnie skłaniająca do refleksji nad naturą człowieka i kondycją społeczeństwa.”
Rafał Dębski
Kazimierz Kyrcz jr., oficer krakowskiej Policji. W 2004 roku ukazał się zbiór opowiadań grozy „Piknik w piekle“, który napisał z Dawidem Kainem. Dwa lata później na księgarskich półkach pojawiła się jego kontynuacja „Horrorarium“. Ukoronowaniem tej współpracy był zbiór „Chory, chorszy, trup“. Jego opowiadania znalazły się w licznych antologiach, m.in.: Księga strachu, Pokój do wynajęcia, Białe szepty, Czarna kokarda, City 1 i 2, 15 blizn. Współpraca z Robertem Cichowlasem zaowocowała zbiorem opowiadań „Twarze szatana“ oraz powieściami: „Siedlisko“,“ Koszmar na miarę“ i „Efemeryda“. Ponadto razem z Łukaszem Radeckim opublikował zbiór opowiadań „Lek na lęk“. W 2009 roku na podstawie opowiadania, które napisał z Łukaszem Śmiglem, powstał anglojęzyczny film krótkometrażowy „Head to Love“ wyreżyserowany przez Vana Kassabiana.