Przestępstwa przeciwko dobrom indywidualnym. Tom 10.

okładka

Przestępstwa przeciwko dobrom indywidualnym. Tom 10.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

W Tomie 10. Systemu Prawa Karnego pt. Przestępstwa przeciwko dobrom indywidualnym, pod redakcją znanego autorytetu w tej dziedzinie, Pana Profesora Jarosława Warylewskiego, w sposób kompleksowy i wyczerpujący przedstawiono niezwykle istotną problematykę przestępstw przeciwko dobrom indywidualnym, stypizowanych w wielu rozdziałach Kodeku Karnego, dokonując szczegółowego zestawienia poszczególnych ich rodzajów.
Autorzy podjęli tematykę przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, wśród których wskazano na szczególne rodzaje zabójstwa, dzieciobójstwa, aborcji oraz uszkodzenia ciała i rozstroju zdrowia jak i narażenia życia i zdrowia na niebezpieczeństwo.
Kolejną grupę omówionych zagadnień stanowią przestępstwa przeciwko wolności w ogólności, jak też wolności sumienia i wyznania oraz wolności seksualnej i obyczajowości.
Szczegółowo przedstawiono również zakres przestępstw przeciwko rodzinie i opiece, przeciwko czci i nietykalności oraz przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową.
W niniejszym, 2. wydaniu uwzględniono wszelkie zmiany ustawodawcze uchwalone od czasu ukazania się wydania 1, dotyczące m.in. fundamentalnych zmian z zakresu przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności (art. 197-205 KK), będących konsekwencją wdrożenia dyrektywy w sprawie zwalczania niegodziwego traktowania w celach seksualnych i wykorzystywania seksualnego dzieci oraz pornografii dziecięcej, (zmiany weszły w życie w styczniu i maju 2014r); Najważniejsze z nich to:
uchylenie art. 205 KK, przewidującego tryb wnioskowy ścigania niektórych przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, zmiana sposobu przesłuchania pokrzywdzonego w sprawach o przestępstwa określone w art. 197–199 Kodeksu karnego;
Omówione zostały również zmiany będące konsekwencja nowelizacji KK, która weszła w życie 1.7.2015r., związane:
ze zmianą polityki karania sprawców poważnych przestępstw (przeciwko życiu i zdrowiu, przeciwko wolności seksualnej i obyczajności) – uproszczono procedurę zastosowania wobec takich sprawców środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zakładzie izolacyjno-leczniczym, ze zmiana w podejściu do sprawców przestępstw niealimentacji (art. 209 KK), ułatwiono odzyskanie zasądzonych alimentów (m.in. dopisanie dłużnika alimentacyjnego do biura informacji gospodarczej),
Skomentowano również najnowszą zmianę w Kodeksie karnym, w zakresie art. 191 (przestępstwo zmuszania), która weszła w życie 7.1.2016 r. (Dz.U. z 2015, poz. 1549).
Dodatkowo, komentarz został wzbogacony o najbardziej aktualne orzecznictwo i najnowszą literaturę przedmiotu.
Dzieło zawierające gruntowne i kompleksowe ujęcie fundamentalnych dla prawa karnego kwestii dotyczących przestępstw przeciwko dobrom indywidualnym, stanowi niezbędnik każdego karnisty oraz cenną pozycję zarówno dla praktyków prawa karnego tak jak: radców prawnych, adwokatów, prokuratorów, sędziów oraz aplikantów i studentów jak również dla wszystkich zainteresowanych tym tematem, także w wymiarze teoretycznym.

DODATKOWE INFORMACJE

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher