Informatyzacja postępowania cywilnego. Teoria i praktyka

okładka

Informatyzacja postępowania cywilnego. Teoria i praktyka

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Publikacja dotyczy szeroko pojętego procesu informatyzacji postępowania cywilnego. Obejmuje przyjęte przez ustawodawcę sposoby regulacji formy elektronicznej czynności organów, a także projektowane zmiany w zakresie czynności pomocniczych i władczych.
W szczególności analizowane jest w niej zagadnienie nowego oblicza prawa i informacji o prawie w dobie informatyzacji, a także różnorakiego sposobu postrzegania owych przemian.
Ponadto czytelnik ma możliwość zapoznania się z takimi zagadnieniami jak:
osiągnięte rezultaty i postulaty w zakresie wprowadzenia protokołów elektronicznych oraz możliwości wykorzystania ich na potrzeby postępowania dowodowego w sprawach cywilnych. elektroniczne czynności sądowe – perspektywy rozwoju elektroniczne czynności procesowe – de lege lata i de lege ferenda Elektroniczne Biuro Podawcze transkrypcja protokołów elektronicznych i ustnych uzasadnień weryfikacja danych zawartych w rejestrach publicznych w postępowaniu cywilnym.
Poza walorami stricte poznawczymi, prezentuje wymiar praktyczny, ukazując wpływ informatyzacji na zawody m.in.: radcy prawnego, komornika, a także innych praktyków zawodów prawniczych, którzy nieuchronnie staną przed obliczem postępujących zmian w dziedzinie informatyzacji postępowania cywilnego, a projekt ustawy zmieniającej Kodeks cywilny i Kodeks postępowania cywilnego jest następnym etapem zwiększenia jego efektywności.
Kolejnym zagadnieniem szeroko omówionym w publikacji jest wpływ wspomnianej informatyzacji na postępowanie egzekucyjne i możliwe kierunki tych zmian. Nowe przepisy w założeniu mają przyczynić się do wymiernych oszczędności w sądownictwie i poprawienia efektywność pracy sądów, a także jak udowadniają to autorzy mają zwiększyć dostęp do sądu.
Autorzy formułują szereg wniosków de lege lata i de lege ferenda dotyczących podejmowanej problematyki.
„Technologie informatyczne stanowią naturalne narzędzie usprawnienia działalności sądów w niewyobrażalnej dotąd skali zarówno w sferze szybkości postępowania, jak i jego jakości. Powstaje jedynie pytanie, w jakim tempie i przy jakich przeszkodach technicznych, organizacyjnych i mentalnych, uda się wdrożyć jak najszerzej rozwiązania wykorzystujące ogromne zasoby możliwości tkwiących w procesie informatyzacji”.
prof. USz dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska

DODATKOWE INFORMACJE

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher