Prawo upadłościowe. Prawo restrukturyzacyjne. Komentarz.

okładka

Prawo upadłościowe. Prawo restrukturyzacyjne. Komentarz.

Nakład produktu jest wyczerpany

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Stan prawny: 1.1.2016 r.
Powyższe opracowanie zawiera komentarz do ustawy z 28.2.2003 r. – Prawo upadłościowe oraz nowej ustawy – Prawo restrukturyzacyjne i wyczerpująco omawia:
zasady wspólnego dochodzenia roszczeń wierzycieli od niewypłacalnych dłużników będących przedsiębiorcami oraz osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej, których niewypłacalność powstała wskutek wyjątkowych i niezależnych od nich okoliczności; skutki ogłoszenia niewypłacalności; przeprowadzanie działań sanacyjnych zmierzających do przywrócenia dłużnikowi niewypłacalnemu lub zagrożonemu niewypłacalnością zdolności do wykonywania zobowiązań; wprowadzenie skutecznych instrumentów pozwalających na przeprowadzenie restrukturyzacji przedsiębiorstwa dłużnika i zapobieżenie jego likwidacji czy zaspokojenie wierzycieli.
Komentarz umożliwia zrozumienia zasad rządzących tym postępowaniem i poruszanie się w nim w niezbędnym zakresie. Jego niewątpliwą zaletą jest próba udzielenia odpowiedzi na pytania i wątpliwości pojawiające się przy stosowaniu przepisów z tej dziedziny prawa oraz przedstawienie konkretnych propozycji rozwiązań problemów.
Ponadto uwzględniono obszerne zmiany wprowadzone ustawą z 15.5.2015 r. - Prawo restrukturyzacyjne, obowiązujące od 1.1.2016 r. które dotyczą m.in.:
uchylenia przepisów regulujących postępowanie naprawcze, nowego sposób zdefiniowania stanu niewypłacalności, zmian w zakresie właściwości miejscowej sądu, legitymacji do zgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości dłużnika, wydłużenia terminu do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości, elementów składowych wniosku o ogłoszenie upadłości, obowiązku uiszczenia przez wnioskodawcę zaliczki na poczet wydatków w toku postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości, przyznaniu sądowi uprawnienia do zabezpieczenia majątku dłużnika z urzędu w każdej sprawie, treści postanowienia o ogłoszeniu upadłości, przygotowanej likwidacji majątku upadłego, ustalania składu masy upadłości, skutków ogłoszenia upadłości co do zobowiązań upadłego, bezskuteczności i zaskarżania czynności upadłego, wpływu ogłoszenia upadłości na postępowania sądowe i administracyjne, wyłączenia sędziego komisarza od ponownego orzekania w tej samej sprawie po uchyleniu jego postanowienia do ponownego rozpoznania, syndyka, regulacji dotyczących kosztów postępowania upadłościowego, listy wierzytelności, układu w upadłości, międzynarodowego postępowania upadłościowego.
Autor-praktyk, bazując na wieloletnim doświadczeniu w stosowaniu prawa upadłościowego, udziela praktycznych wskazówek pomocnych zarówno osobom zawodowo zajmującym się stosowaniem prawa – sędziom, radcom prawnym, adwokatom, jak i osobom spoza grona prawników, np. przedsiębiorcom - kiedy i jak wnieść o ogłoszenia upadłości, czy wierzycielom - jak skutecznie dochodzić wierzytelności i bronić swoich praw w ramach postępowania upadłościowego.
Komentarz skierowany jest także do syndyków, zarządców i nadzorców sądowych, w tym do osób przygotowujących się do egzaminu na licencję syndyka. Adresatami komentarza są także aplikanci radcowscy i adwokaccy oraz studenci wydziałów prawa, którzy są zainteresowani pogłębieniem wiedzy z obszaru prawa upadłościowego i naprawczego.

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Komentarze Becka
  • Format:125x195 mm
  • Liczba stron:1792
  • Oprawa:twarda
  • ISBN-13:9788325580520
  • Data wydania:30 listopad 2015
  • Numer katalogowy:290836

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2025 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2025 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher