OPIS
Witajcie w świecie Sagi...
W wirtualnym świecie Sagi szaleje na deskolotce piętnastoletnia skaterka Zjawa - członkini anarchistycznego gangu punków. Choć nie ma kompletnie żadnych wspomnień z przeszłości, narasta w niej przekonanie o jakichś niezwykłych zdolnościach, które w niej drzemią. Kim jest naprawdę? I jakim cudem została wplątana w walkę z samą Czarną Królową, okrutną władczynią Sagi? Trudno przewidzieć, co się stanie, gdy w poszukiwaniu straconej tożsamości Zjawa sięgnie zbyt głęboko lub odważy się wyjść poza granice znanego sobie świata. Czy będzie to droga do wolności, czy raczej do szaleństwa i samounicestwienia?
A ty - skąd masz pewność, że jesteś realny?...
* * *
Zarówno dla fanów pierwszej części trylogii, jak i nowych czytelników ta kontynuacja to absolutny sukces. Uzależniająco wciągająca i niemal namacalna (opisy skate?owskich wyczynów są prawie fizycznym doświadczeniem). Przyciągnie absolutnie wszystkich fanów science fiction.
Voice of Youth Advocates
Conor Kostick jest pomysłodawcą pierwszej na świecie gry fabularnej fantasy rozgrywanej na żywo, której scenografię przygotowano we wnętrzach Zamku Peckforton w Cheshire. Mieszka w Dublinie, gdzie wykłada historię średniowiecza w Trinity College. Jest autorem prac historycznych, licznych esejów kulturalnych i politycznych oraz strategicznej gry planszowej. Należy do irlandzkiego Związku Literatów (dwa razy mu przewodniczył). Mimo swoich badań historycznych, wysiłków literackich i politycznego zaangażowania znajduje jeszcze czas na gry sieciowe. Epic to pierwsza powieść fantastyczna w jego dorobku. Jest również współautorem powieści The Easter Rising: A Guide to Dublin in 1916 (Powstanie wielkanocne. Przewodnik po Dublinie roku 1916) oraz współredaktorem antologii Irish Writers Against War (Irlandzcy pisarze w sprzeciwie wobec wojny), zbioru prozy i poezji irlandzkich autorów w odpowiedzi na groźbę wojny w Iraku.
Jego debiutancka powieść Epic - otwierająca trylogię science fiction "Kroniki Awatarów" - otrzymała wiele nagród i wyróżnień (m.in. została wpisana na listę IBBY 2006). Znakomicie przyjęto również dwa kolejne tomy cyklu: Sagę i Eddę. Polski przekład trylogii został uhonorowany grantem Ireland Literature Exchange.