OPIS
Od 1865 r., kiedy to Charles Lutwidge Dodgson pod pseudonimem Lewis Carroll opublikował Alicję w Krainie Czarów, ta powieść wywarła tak wielki wpływ na wyobraźnię twórców, że z inspiracji tej powstały kolejne książki, obrazy, analizy psychologiczne, filmy, gry komputerowe, muzyka i inne formy wypowiedzi artystycznej.
Czwarta powieść Patricka Sénécala wydana w języku polskim wpisuje się w niedorzeczną logikę snu pierwowzoru. Jak przystało na mistrza horroru Sénécal prowadzi swoją bohaterkę przez kolejne granice grozy i absurdu: Istnieje logika i antylogika, która jest inną logiką. Ta właśnie króluje tutaj. Do tego stopnia, że konwencjonalna logika wydaje się nielogiczna...
Alicya jest swoistą przypowiastką filozoficzną napisaną w formie powieści grozy zaskakująco prawdziwej z psychologicznego punktu widzenia, choć oczywiście eksponuje - jak to w zwyczaju Patricka Sénécala - raczej mroczne strony ludzkiego umysłu i duszy. Tym razem w zetknięciu z niewinnością dorastającej dziewczyny wkraczającej w "inny" świat dorosłych.
O autorze: Urodził się w Drummondville w 1967 r. Po ukończeniu filologii francuskiej na Uniwersytecie Montrealskim prowadził zajęcia z literatury, filmu i teatru w college'u w Drummondville. Pasjonat suspensu, fantastyki i grozy opublikował w 1994 r. swój pierwszy horror Ulica Wiązów 5150. Po nim, w 1995 została wydana niepokojąca powieść Pasażer z rodzinnym Drummondville w tle. Thriller Na progu ukazał się w 1998 r. i został bardzo przychylnie przyjęty przez krytykę oraz czytelników. Sfilmowany przez Erica Tessier miał swoją światową premierę w 2003 r. Następnie ukazały się Alicya (2000) bardzo oryginalna i mroczna wersja Alicji w krainie czarów, arcydzieła Lewisa Carrolla i Prawo talionu (2002) które natychmiast zyskały aprobatę wiernych już czytelników. Ulica Wiązów 5150 jak i Prawo talionu również doczekały się ekranizacji. W Kanadzie twórczość Patricka Senécala jest porównywana do twórczości Stevena Kinga.