OPIS
Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz:
Podmioty ludzkie odnoszą wrażenie, że istnieją w jednym wszechświecie, ponieważ indywidualne wszechświaty wygenerowane w ich umysłach są wzajemnie skorelowane przez umysł transcendentny względem tych podmiotów.
Jan Such:
Jest też dodatkowy powód natury filozoficznej, by zająć się grawitacją. Stanowi ona bowiem najbardziej tajemnicze zjawisko, jakim zajmuje się fizyka od zarania swych dziejów.
Jan Czerniawski:
Można dziwić się, że tak jaskrawa niedorzeczność jak geometryczna interpretacja teorii względności jest w ogóle traktowana poważnie.
Antoni Szczuciński:
Fizycy przyzwyczaili się do istnienia sprzeczności w teorii kwantowej. ... nauczyli się żyć z dylematem sprzeczności przestając myśleć o jego rozwiązaniu.
Marek Woszczek:
Jeśli rozważymy świadomość z perspektywy kwantowej teorii informacji i termodynamiki staje się jasne, iż muszą istnieć pewnego typu kwantowe jej stany („kwanty umysłu”).
Filip J. Krug:
Mechanikę kwantową można przedstawić w sposób znacznie bardziej intuicyjny, niż to czynią reprezentanci szeroko znanych stanowisk, szczególnie linii kopenhaskiej.
Mariusz Szynkiewicz:
Fizycy unifikacjoniści wydają się wierzyć w to, iż natura na swym najbardziej elementarnym poziomie może zostać opisana przy pomocy jednolitej i spójnej koncepcji teoretycznej.