Niestety, nie zdążymy dostarczyć tego produktu przed Świętami

Conan. Bitwa o Wężową Koronę.

OSZCZĘDZASZ 4,99 ZŁ

okładka

Conan. Bitwa o Wężową Koronę.

10% taniej
Inpost Paczkomaty 24/712,99 zł
Kurier Inpost12,99 zł
Kurier FedEx13,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność: 1 dzień roboczy

OPIS

Conan Barbarzyńca pokonuje groźną pustynię, nie trafia jednak do stygijskiej świątyni ani vendhyjskiej fortecy, tylko w miejsce znacznie, ale to znacznie dziwniejsze… do Las Vegas, Miasta Grzechu! Najwyraźniej przyszła pora na to, by swymi obutymi w sandały stopy podeptał błyszczące klejnotami trony uniwersum Marvela… a wkrótce wyruszy też na poszukiwanie potężnego starożytnego artefaktu – Wężowej Korony. Czy zdobędzie dzięki niemu własne królestwo? Czy też wpadnie w zasadzkę zastawioną przez samego Mephisto? 
 
Scenariusze do tego tomu napisał zdobywca Nagrody Eisnera – Saladin Ahmed, a rysunki stworzył Luke Ross. 
 
Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach „Conan: Battle for the Serpent Crown” (2020) #1–5.

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Conan
  • Format:167x255 mm
  • Liczba stron:120
  • Oprawa:miękka
  • Papier:kredowy
  • Druk:kolor
  • ISBN-13:9788328167223
  • Data wydania:6 grudzień 2023
  • Numer katalogowy:581236

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

RECENZJEjak działają recenzje?

Pieniądze w błoto

Już drugi raz dałem się nabrać na Conana z tej serii Marvela. Wcześniej była bełkotliwa Wojna węży. Trzeciego razu nie będzie. Tu Conan ląduje w Las Vegas i pierwsza strona obiecująca, potem już tylko zjazd. Wakanda, Atlantyda, Conan podwodny smerf, Czarna Kotka, Czarna Pantera, Mephisto. Teksty jakie się pojawiają, w najlepszym razie wywołują uśmiech jak np. Wyznawcy Seta rozsiewali po świecie śmierć i tyranię. Ten komiks to poprawnie narysowany śmieć.

Autor: Toryohne Data: 13.12.2023
Mogło być lepiej

Piekące słońce i bezkresna pustynia nie powstrzymuje ciągle prącego naprzód Conana. Jego cel to znaleźć i zabić czarodzieja Kulana Gatha, przez którego znalazł się on w tej nieznanej dla siebie krainie. W końcu przed jego oczami roztacza się cywilizacja. Nie jest to jednak ani stygijska świątynia, ani vendhyjska forteca, ani też inne znane mu miasto. Widzi on bowiem przed sobą najbardziej grzeszne miejsce na ziemi, jakim jest Las Vegas. Nowe miasto oznacza nową porcję kłopotów. Do nich Conan zdołał się już jednak przyzwyczaić, radząc sobie z nimi na swój barbarzyński sposób. Pomysł umieszczenia Conana w realiach współczesności wyszedł spod pióra Saladina Ahmeda. Człowieka, który udowodnił już, że potrafi pisać naprawdę dobre komiksy, czego efektem jest zdobyta przez niego nagroda Eisnera. Tym razem jednak popuścił on trochę za bardzo wodzę swojej wyobraźni. Decyzja o połączeniu Conana i współczesnego uniwersum Marvela nie każdemu bowiem będzie musiała przypaść do gustu. Ba nawet część ortodoksyjnych fanów Cymeryjczyka nazwie ten pomysł zwyczajnie głupim. Conan: Bitwa o Wężową Koronę nie jest więc pozycją zachwycającą, ale nie jest też komiksowym szrotem, na który nie warto zwracać uwagę. Jeśli tylko ma się otwarty umysł (na różnego rodzaju crossovery) i pragnie się chwili niezobowiązującej rozrywki, to album ten ma co nieco do zaoferowania. Na pewno dobrym pomysłem było wybranie miejsca akcji. Las Vegas swoim klimatem (hazard, pieniądze, przemoc, kobiety) przypomina bowiem niektóre znane ze świata Conana miejsca. Całkiem poprawnie prezentują się tu również dialogi naznaczone przyjemnym w odbiorze lekkim humorem. Trzecim plusem tytułu jest jego widowiskowość, której zdecydowanie tu nie brakuje, chociaż nie należy spodziewać się niczego nadzwyczajnego. Konfrontacja barbarzyńcy z niektórymi postaciami Marvela pokazana jest poprawnie i w kilku momentach potrafi mocniej przykuć uwagę czytelnika. Obok zalet nie można nie zwrócić uwagi również na wady tytułu. Najpoważniejszą z nich jest dość mocno naciągana fabuła, w której wyraźnie czuć, że Conan nie za bardzo pasuje do współczesnych realiów. Twórca ponadto niepotrzebnie stara się na swój sposób „ugrzecznić” głównego bohatera, przez co w niektórych scenach wypada on sztucznie. Kolejną wadą jest zbyt szybkie (jak na mój gust) przystosowanie się Cymeryjczyka do nowego otoczenia. Nowe technologie nie robią na nim większego wrażenia i szybko odnajduje się on w tych realiach. Wynika to oczywiście głównie z braku miejsca i konieczności szybkiego posuwania fabuły do przodu.....

Autor: POPKulturowy Kociołek Data: 09.01.2024

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher