Niestety, nie zdążymy dostarczyć tego produktu przed Świętami

Alchenit.

okładka

Alchenit.

Nakład produktu jest wyczerpany

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Na początku XX wieku podczas wykopalisk archeologicznych w Egipcie zostaje odnaleziona  starożytna alchemiczna księga. Artefakt trafia w ręce nazistowskiego Zakonu Jednej Krwi. Zawiera kompletne receptury transmutacji metali oraz opisy właściwości skalnego porostu zwanego Alchenitem. 
Umiejętność tworzenia złota oraz alchemiczna wiedza połączona z nauką dają początek powstania Neoalchemii, która zapewnia Germanom zwycięstwo w Drugiej Wielkiej Wojnie.
Alchenit to wyjątkowy komiks, wyróżniajacy się swoją oryginalnością i wagą podejmowanych tematów. Autor sięga po mitologię, ezoterykę, historię alternatywną czy psychologię. Stawia pytania o sens tego, co czynimy, wadzi się z całym światem, co przypomina twórców, którzy go inspirowali: Philipa K. Dicka, Adama Wiśniewskiego-Snerga czy Jacka Dukaja. Wszystko ze sobą współgra. Wyobraźnia autora, przelana na papier zaskakuje, zaciekawia, ale przede wszystkim daje do myślenia.
 
 
 
Rafał Spórna (ur. 1977), absolwent radomskiego Liceum Plastycznego oraz Politechniki (Edukacja Wizualna). Od dzieciństwa i pierwszych lektur Tytusa, Romka i A'Tomka zafascynowany komiksem. Zaczynał tradycyjnie rysując tuszem, obecnie do pracy wykorzystuje tablet oraz programy graficzne. Początkowo rysował krótkie epizody, następnie dłuższe kolorowe formy  (Pangea Mazut, Epoch Escape, Hole Sequences czy Pink Bang). Tematyka komiksów to głównie transhumanizm, ewolucja technologiczna, cyberpunk, kontakty z obcą cywilizacją. Autora interesują różne poziomy tej samej rzeczywistości, na którą bohater ma niewielki wpływ i odgrywa z góry narzuconą rolę.
Inspiracje czerpie z twórczości Stanisława Lema, Philipa K. Dicka, Jacka Dukaja, Grega Egana i innych pisarzy. Ulubieni twórcy komiksowi: Moebius, Enki Bilal, Charles Burns, Daniel Clowes, Brecht Evans i Andreas. Z polskich twórców Krzysztof Gawronkiewicz, Przemysław Truściński, Grzegorz Rosiński, Bogusław Polch i Jerzy Ozga.

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Alchenit
  • Format:210x297 mm
  • Liczba stron:216
  • Oprawa:twarda
  • Druk:cz-b
  • Data wydania:23 październik 2023
  • Numer katalogowy:578079

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

to jest to....

Świetnie to wygląda , no i jest to komiks naszego rodaka , fabularnie też wciąga...

Autor: AI Data: 24.10.2023
Brać i się nie zastanawiać!

Rafał Spórna stworzył, nie boję się użyć tego słowa, DZIEŁO. Mieliśmy w poprzednich latach polskie komiksy na najwyższym europejskim poziomie, że wspomnę chociażby Będziesz smażyć się w piekle czy Zasadę trójek, jednak tam były to obyczajówka czy fantasy-przygodówka (upraszczając), natomiast tutaj mamy do czynienia z pozycją najwyższych lotów w moim ulubionym gatunku, czyli SF. A dobrych komiksów SF nie ma na rynku zbyt wiele. Alchenit natomiast jest bardzo, bardzo dobry. Ma małe wady, ale zdecydowanie giną one w natłoku rzeczy pozytywnych. Znając poprzednie, niezależne komiksy Rafała spodziewałem się rzeczy nietuzinkowej, rozbudowanej, dającej do myślenia i dokładnie to otrzymałem. W miarę prosta początkowo tematyka alternatywnej historii okresu I i II WŚ ewoluuje w zupełnie inne kierunki (choć dla mnie nie było to zbytnie zaskoczenie ;) ). Komiks skończyłem czytać w nocy i początkowo byłem końcówką lekko zawiedziony. Jednak od rana ułożyłem sobie wszystko w głowie i stwierdzam, że jest prześwietna. W innych opiniach pojawiają się odniesienia do Lema czy Dukaja, mi podczas lektury towarzyszyło podobne „napięcie” jak przy czytaniu najlepszych pozycji Alana Moore’a. Mocno polecam (tak jak i poprzednie pozycje autora, w szczególności Pangea Mazut i Epoch Escape), ode mnie 9/10 (nawet z małym plusikiem; trzeba zostawić jakiś zapas na kolejne komiksy autora :) ).

Autor: Leyek Data: 10.11.2023
Dużo szumu o prawie nic

Niestety, rozczarowanie na wielu polach. Komiks ma dobry początek, ale coś tam się rozsypuje po drodze, i to szybko. Nie wiem czy to brak pomysłu na spójną opowieść, połączenie różnych technik rysowania i (chyba) odkalkowywania, które też są różnej jakości, ściany tekstu narracyjnego tłumaczące świat przedstawiony, problem z liternictwem (kto zatwierdził tę czcionkę, w której nie widać kropek?), nieuzasadnione przeskoki w czasie, uczynienie protagonistami nazistów, zakończenie, które w zamierzeniu chyba miało być głębokie i edgy, ale jak dla mnie jest typowym cop out'em, czy coś jeszcze innego, ale dla mnie ten komiks jest co najwyżej taki sobie. Może gdybym nie naczytał się zachwytów w innych opiniach przed lekturą, to byłbym mniej surowy. Ale rozmawiałem wczoraj z dwoma kolegami komiksiarzami i oni byli jeszcze bardziej ostrzy w swojej ocenie. Fani wojennych opowieści zmieszanych z sci-fi mogą potencjalnie polubić jeśli nie przeszkadzają im wady wymienione powyżej, ale ogólnie to nie polecam.

Autor: Rozczarowany Data: 09.10.2024

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher