Niestety, nie zdążymy dostarczyć tego produktu przed Świętami

Folwark zwierzęcy.

OSZCZĘDZASZ 16,50 ZŁ

okładka

Folwark zwierzęcy.

30% taniej
Inpost Paczkomaty 24/712,99 zł
Kurier Inpost12,99 zł
Kurier FedEx13,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność: 1 dzień roboczy

OPIS

Ponadczasowy tekst George’a Orwella, opublikowany w 1945. Na przykładzie sytuacji na farmie pana Jonesa obrazuje, w jaki sposób wypacza się i deformuje każda władza, która zapomni o zasadach demokracji i zechce działać samowolnie. Zwierzęta, które buntują się przeciwko traktowaniu ich przez farmera, zaprowadzają własne porządki. Początkowo wszystkie zwierzęta miały uzyskać równe prawa i równe traktowanie, po czasie okazało się, że są równe i równiejsze. I tak zamknęło się koło, doprowadzając do sytuacji wyjściowej.

Orwell, uczestnik wojny domowej w Hiszpanii, zagorzały krytyk ustrojów totalitarnych i zwolennik socjalizmu demokratycznego, uważał, że utrzymanie zasad demokracji wymaga silnej kontroli społeczeństwa, które musi trzymać w ryzach rządzących. Tę wizję – do czego doprowadzić może brak nadzoru nad władzą – zawarł w jednym ze swoich dwóch podstawowych (obok Roku 1984) dzieł.

Oto wersja nieznana dotąd czytelnikom, która w niczym nie ustępuje oryginałowi i nie gubi jego oryginalnego sensu. Odwrotnie, ujęta w ramy ilustrowanej opowieści, odsłania swoje dodatkowe oblicze.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:200x255 mm
  • Liczba stron:176
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788376868691
  • Data wydania:20 maj 2020
  • Numer katalogowy:428702

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

RECENZJEjak działają recenzje?

Świnia świni człowiekiem

Co robi rolnik, jak nie widzi przyszłości w swoim życiu? Cyklicznie sprzedaje zwierzęta i za to pije. Właśnie tak gospodaruje pewien właściciel Folwarku dworskiego gdzieś w Anglii. A jego zwierzęta mają dosyć: pracy ponad siły, mizernego jadła i przeznaczenia na rzeź. Najmądrzejsze z całej gromady zwierząt domowych świnie zaczynają głośno mówić o wyzysku i nierówności. Ba, zaczynają głosić ideologię animalizmu, który opiera się na równości wszystkich zwierząt. W końcu dochodzi do krwawej rewolucji i ludzie zostają wypędzeni, Folwark dworski zostaje przemianowany na Folwark zwierzęcy. I wszyscy żyją długo i szczęś… stop. Wcale nie. Żadna rewolucja się tak nie skończyła, czemuż miałoby w tym przypadku tak być? Okazuje się, że władza bardzo szybko sprawia, że wszyscy są równi, ale niektórzy są równiejsi! Jeśli jeszcze komuś to nic nie przypomina, to dodam tylko, że wystarczy zamienić zwierzęta na ludzi, a ludzi na rządzących. I cyk – mamy gotowy przepis na sens totalitaryzmu, a w szczególności komunizmu, gdzie wszyscy są równi… poza tymi równiejszymi na górze hierarchii władzy. Więcej na https://www.monime.pl/powiesc-graficzna-folwark-zwierzecy/

Autor: Monika Kilijańska - Monime.pl Data: 28.06.2020
Folwark zwierzęcy Powieść graficzna – Orwell w wersji komiksowej

,,Folwark zwierzęcy’’ to tytuł o którym chyba każdy słyszał i nawet jeżeli nie czytał książki George’a Orwella, to wie o czym on opowiada i jakie niesie ze sobą przesłanie. Dziś pragniemy wam przybliżyć ten tytuł zaadaptowany na powieść graficzną opatrzoną rysunkami ODYRa. Akcja ,,Folwarku zwierzęcego’’ przenosi nas do pewnego angielskiego gospodarstwa rolnego, w którym zwierzęta buntują się przeciwko złemu traktowaniu przez farmera. Walcząc o równe prawda dla siebie i tworząc nowy ruch myślowy zwany animalizmem, rozpoczynają ciąg wydarzeń, którego skutkiem jest rewolucja i przejęcie władzy nad folwarkiem. Niestety, choć z początku wszystko toczy się dobrze, a zwierzęta żyją w dobrobycie, z czasem okazuje się, że nie wszystkie stworzenia są sobie równe, a historia zaczyna zataczać koło prowadząc czytelnika do gorzkiego zakończenia. ,,Folwark zwierzęcy’’ to dzieło kreślące przed czytelnikiem znane od lat mechanizmy rządzenia, podporządkowywania sobie innych, rezygnacji z własnych praw i wolności, za niekiedy wątpliwe obietnice bezpieczeństwa. Oczywiście to tylko część tego, co skrywa w sobie dzieło George’a Orwella, który psychikę człowieka i polityczne mechanizmy zamknął w zwierzęcych formach. Jako, że mamy do czynienia z powieścią graficzną – warto rzecz jasna zwrócić uwagę również na ilustracje, a te wykonał brazylijski rysownik – ODYR. Wykonane farbami, przypominające obrazy ilustracje, mimo swej prostoty dodają całości niesamowitego charakteru i są bardzo sugestywne, choć, ze względu na ich specyficzną formę, należy brać pod uwagę, że nie każdemu przypadną one do gustu. Warto także dodać, że całość została wydana w powiększonym formacie, co sprawia, że komiks czyta się z przyjemnością, ale również ładnie eksponuje się na półce. Przedstawienie klasycznych powieści w formie powieści graficznej wydaje się być dobrą metodą by wzbudzić zainteresowanie nimi wśród młodszych pokoleń. Taka forma jest nie tylko prostsza do przyswojenia, ale także ciekawsza dla młodszego odbiorcy, ze względu na przyciągającą wzrok oprawę graficzną i dzieło ODYRa pod tym względem świetnie się sprawdza. Tym bardziej, że ,,Folwark zwierzęcy’’ George’a Orwella to historia, która mimo upływu lat nie traci na aktualności, niosąc ze sobą ponadczasowe przesłanie. Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami.

Autor: Kosz z Książkami Data: 11.12.2021

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher