Kinderland.

okładka

Kinderland.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Opowiedziana z werwą i humorem historia o przyjaźni, odwadze i zaufaniu, o dzieciństwie rozdartym między organizacją pionierską a kościołem, o "zaginionych" ojcach i ukradkowym podsłuchaniu rodziców szepczących o "pryśnięciu na Zachód", o "zagrywce śmierci" i turnieju tenisa stołowego w przeddzień upadku dawnego ustroju. Z gawędziarską swobodą Mawil kreśli bardzo osobisty i nad wyraz żywy obraz ostatnich dni Niemieckiej Republiki Demokratycznej.

Czy Mirco jest skarżypytą i tchórzem? Odkąd starsi chłopcy zaczęli go dręczyć, siódmoklasista obawia się, że cały świat mógłby go wziąć właśnie za taką osobę. Czy Torsten także? Mirco nie potrafi rozgryźć nowego ucznia, który, jak się wydaje, nie traktuje nikogo poważnie i przyciąga kłopoty jak magnes. Dlaczego ktoś taki jak Torsten w ogóle się z nim zadaje? I czego on sam właściwie oczekuje od tego rozrabiaki? Ach tak, w przeciwieństwie do Mirco Torsten wygląda na takiego, który dokładnie wie, jak wzbudza się szacunek wśród starszych chłopców.

Podczas gdy Mirco walczy wciąż o to, by zdobyć akceptację Torstena, jego rzekomo bezpieczne życie, w którym najważniejsze sprawy to organizacja pionierska, kościół i tenis stołowy, zaczyna walić się w gruzy: coraz gwałtowniejsze przemiany wstrząsające światem dorosłych wdzierają się także do krainy dzieciństwa.

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Kinderland
  • Format:160x210 mm
  • Liczba stron:296
  • Oprawa:miękka ze skrzydełkami
  • Papier:offsetowy
  • Druk:kolor
  • ISBN-13:9788364858871
  • Data wydania:1 czerwiec 2018
  • Numer katalogowy:364166

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

można się odnaleźć w tym kinderlandzie :)

Bardzo cenię sobie Mawila za umiejętność opowiadania historii i bardzo ciekawe i szczegółowe obserwacje relacji między ludzkich( mam wrażenie że Mawila z Śledziem coś łączy). Kinderland to historia o przyjaźni, dzieciństwie, dorastaniu z polityką w tle. Rysunek jest charakterystyczny dla Mawila i dobrze wygląda w kolorze. Scena pojedynku w ping-ponga wygląda jak za najlepszych lat serii Kapitan Hawk. Nigdy nie pomyślałem że będę się tak ekscytował komiksowym pojedynkiem w pingla :) Mam wrażenie że Mawil napisał swoje dotychczasowe dzieło życia. Warto zwrócić uwagę na ten tytuł ponieważ dorastanie w NDR w latach 80 momentami było bardzo podobne do naszego. Ja odnalazłem w tej historii kilka scen ze swojego życia :) Bardzo przyjemna lektura - polecam.

Autor: Darth Wyszu  Data: 14.06.2018
KONIEC (DZIECIŃSTWA W) NRD

Ileż to jest na naszym rynku komiksów autobiograficznych? Dzieła rodzime i z najróżniejszych stron świata, lekkie i proste, trudne i złożone, dla młodych czytelników i tych całkiem już dorosłych… Wymieniać można by długo, ważne jest jednak pytanie – które swoją drogą sam zadaję sobie nie raz – czy ma sens wydawanie kolejnych? By sobie na nie odpowiedzieć, wystarczy sięgnąć po dzieła takie jak Kinderland – wtedy rozwiewają się wszelkie wątpliwości, a zostaje tylko czysta przyjemność obcowania z naprawdę rewelacyjną powieścią graficzną, która potrafi zarówno poruszyć, zachwycić, obudzić kilka sentymentów, jak i skłonić do zadumy.

Autor: Michał Lipka Data: 16.06.2018
Najlepszy komiks 2018 roku

Wszystko współgra w tym komiksie. Mógłbym pisać o świetnym rysunku, kolorze, czy lekkości opowiadanej historii. Wszystko to można tu znaleźć, ale to co najbardziej w nim mnie urzekło to bardzo realistyczne przedstawienie czasu końca lat osiemdziesiątych i początku dziewięćdziesiątych, charakterni bohaterowie ( również ci drugoplanowi ), wspaniale przedstawiony świat dzieci i dorosłych. Ten komiks ma swój klimat POLECAM !!!

Autor: PG Data: 19.08.2018
Zastanawiasz się? Kup, pożycz - przeczytaj.

Masz około 40 lat? Mieszkałeś w dużym mieście? Albo po prostu w mieście? Kinderland jest właśnie dla Ciebie. Owszem, akcja dzieje się w NRD, ale skoro czytasz komiksy to Twoja wyobraźnia jest na naprawdę wysokim poziomie. Podczas lektury możesz zrobić projekcję swoich przeżyć i doświadczeń na rzeczywistość głównego bohatera. Urodziłem się rok później od Mawila i wspomnienia mam podobne. On opisuje upadek muru berlińskiego, ja pamiętam upadek komuny. U nich najbardziej rozwiniętą organizacją młodzieżową byli pionierzy - u nas harcerstwo. Różnic pozornie jest dużo, ale podobieństw jeszcze więcej. Kluczem do zrozumienia treści są własne doświadczenia i pamięć tamtych czasów. Taka słodko-gorzka. O stronie graficznej nie będę się wypowiadał ponieważ nie mam do tego wystarczających kompetencji. Jest miła dla oka i warto zwrócić uwagę na jej szczegółowość.

Autor: Michał Wójtowicz Data: 01.11.2018
Szczerze polecam

Jest to jeden z tych komiksów, które zachwyciły mnie absolutnie (nie ma ich zbyt wiele). Niby jest to rozliczenie z komunizmem, ale bohater jest zbyt mały, by wiedzieć, że się z nim rozlicza (ale nie jest głupi i z różnych rzeczy zdaje sobie sprawę, choć to musimy wyczytać między kadrami). Czytelnikowi może łatwo się nasunąć skojarzenie z komiksami Marzi, ale w gruncie rzeczy Marzena Sowa próbowała nam (a właściwie Francuzom) coś łopatologicznie wytłumaczyć, a Mawil wierzy w inteligencję czytelnika i po prostu opowiada o tym, jak jako dziecko patrzył na komunistyczną rzeczywistość. Podziwiam ten komiks za szczerość autora i za jego sprawność w opowiadaniu obrazami.

Autor: Jerzy Szyłak Data: 21.01.2024

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2025 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2025 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher