Rozmówki polsko-angielskie (wyd. II).

OSZCZĘDZASZ 4,90 ZŁ

okładka

Rozmówki polsko-angielskie (wyd. II).

10% taniej
Inpost Paczkomaty 24/712,99 zł
Kurier Inpost12,99 zł
Kurier FedEx13,99 zł
ORLEN paczka8,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność: 1 dzień roboczy

OPIS

Rozmówki polsko-angielskie to autobiograficzna powieść graficzna Agaty Wawryniuk, rysowniczki i graficzki. A skoro to rzecz oparta na jej przeżyciach, związanych z wyjazdem do Anglii i szukaniem tam pracy, to chyba najlepiej będzie oddać jej głos:

Kilka lat temu przydarzyła mi się pewna historia. Wielu pewnie powiedziałoby, że sama jestem sobie winna, ale kto by ich tam słuchał. Ja nie słucham, co sprawia, że czasem ląduję w  dziwnych miejscach.

Tak dziwnych jak na przykład Anglia. Choć akurat czas emigracyjnego bumu sprawiał, że można było poczuć się jak w Polsce. A  kilometrowe kolejki po pracę mogły wy wołać wrażenie, że jest się w Polsce, tylko 20 lat wcześniej.

Czego na szczęście nie pamiętam. Bo skończyłam właśnie 20 lat. I stosownie do wieku wierzę, że pracę znajdę łatwo, na ludzi zawsze można liczyć, a praca w  fabryce też może być zaskakująca.

Co do tego ostatniego, to się nie pomyliłam.

Na podstawie własnych wspomnień Agata Wawryniuk stworzyła opowieść o doświadczeniu całego pokolenia, które postanowiło szukać szczęścia i pracy poza granicami Polski. Część z tych młodych ludzi wyjechała, by przeżyć coś ekscytującego; część chciała szybko zarobić dużo większe niż w kraju pieniądze, inni po prostu dlatego, że w ojczyźnie nie było dla nich żadnego zajęcia. Rozmówki polsko-angielskie – zabawne, lecz chwilami straszne i smutne zarazem – są jedną z pierwszych prób opisania przeżyć współczesnej polskiej emigracji.

Drugie wydanie komiksu wzbogacone zostało o komiksowy wywiad z autorką i szkice.

Komiks powstał przy wsparciu stypendium komiksowego Sklep.Gildia.pl oraz wydawnictwa Ongrys (Leszek Kaczanowski) i Atropos (Artur Wabik) przyznanego w wyniku konkursu na najlepszy debiut komiksowy w roku 2011.

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Rozmówki polsko-angielskie
  • Format:175x250 mm
  • Liczba stron:124
  • Oprawa:miękka ze skrzydełkami
  • Papier:offsetowy
  • Druk:cz.-b.
  • ISBN-13:9788364858413
  • Data wydania:18 sierpień 2016
  • Numer katalogowy:312548

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

ZA CHLEBEM

Poszukiwanie pracy na obczyźnie to temat nie tylko gorący, ale i dobrze znany już od bardzo dawna. W końcu trawa zawsze jest bardziej zielona po drugiej stronie płotu. Czasem jest to prawda, czasem nie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu ludzie jechali z chlebem na zachód, od kilkunastu miejscem docelowym młodych Polaków stały się takie kraje jak Anglia czy Irlandia. Temat tak aktualny musiał więc w pewnym momencie wkroczyć na różne pola sztuki, nie pomijając oczywiście komiksu. I tak zrodził się rewelacyjny album „Rozmówki polsko-angielskie”, który właśnie doczekał się wznowienia.

Autor: Michał Lipka Data: 01.09.2016
Świetny komiks obyczajowy!

Wcale nie dziwię się, że Pani Agata Wawryniuk została laureatką stypendium Gildii i konkursu na najlepszy debiut komiksowy 2011 r. Niezmiernie cieszę się ze wznowienia Jej dzieła. Komiksów obyczajowych czytam niewiele i jak już mam się za takowy zabrać, najpierw staram się zebrać o nim trochę informacji. „Rozmówki...” przypadły mi do gustu w całej rozciągłości.
Komiks jest świetny. Począwszy od scenariusza (który napisało życie Pani Agaty) – bardzo dobry zapis doświadczeń sporej grupy Polaków (znam kilka osób pracujących niegdyś na Wyspach i ich opowiadania pokrywają się w znaczącej mierze z tym, co można zobaczyć/przeczytać w komiksie). Pominięcie części zdarzeń czy epizodów tłumaczy sama Autorka w wywiadzie na końcu i tu należy oddać Jej słuszność, gdyż to w końcu twórca sam wybiera, co zawrzeć w swoim dziele, a czego nie (zresztą gdyby chcieć umieścić wszystko, nie skończyłoby się na jednym tomiku, ale wydawnictwo musiałoby się rozrosnąć do rozmiarów wielotomowego cyklu). Ponadto pewne doświadczenia mogłyby być na przykład zbyt bolesne czy traumatyczne, by obnażać je w komiksie.
Poprzez grafikę - dla mnie cudna. Dzięki wystylizowaniu postaci, jakiego dokonała Pani Wawryniuk, udało Jej się genialnie uchwycić typy osobowości bohaterów opowieści i w sposób wyjątkowo czytelny uwypuklić ich cechy. Wystarczy spojrzeć na postać i już wiele wiadomo o tym, kim jest – majstersztyk.
A skończywszy na języku utworu. Bardzo dobry jest w moim odczuciu zabieg posługiwania się angielskim podczas kontaktów z Wyspiarzami – dodaje to zarówno realizmu, jak i klimatu całej historii.
Umiejętne połączenie ciekawej fabuły z bardzo przyjemną kreską, przepuszczone przez życiowe perypetie Autorki i Jej znajomych dało w efekcie komiks mądry i prawdziwy, szczery i dający do myślenia, czasem smutny i przygnębiający, a czasem tchnący optymizmem, a przy tym niezwykle miły dla oka. Super!

Autor: Norbert Zwierzański Data: 21.12.2016
Ganja style

Fabuła i konstrukcja komiksu są całkiem fajnie zrobione. Graficznie mi ni przypadł do gustu - postacie wyglądają jakby non-stop były zjarane, a w końcu to nie o tym jest ten komiks.

Autor: Miko Data: 29.05.2024

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher