Skazane na siebie.

okładka

Skazane na siebie.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Komiksowe wspomnienia z czasów II wojny światowej. Niezwykły pamiętnik opowiadający historię ucieczki i przeżycia matki i córki. Matka Katin, Esther Levy opiekuje się dwuletnią Miriam w okupowanym przez nazistów Budapeszcie. Zmuszone do ucieczki z miasta trafiają do - z pozoru - idyllicznej wsi. Wstrząsająca historia stawia wiele pytań - o wiarę i sens życia w czasach beznadziei.

Skazane na siebie to pierwsza powieść graficzna Autorki, która stworzyła ją w wieku sześćdziesięciu trzech lat.

Komiks nagrodzony we Francji Grand Prix de la Critique 2008 przez l’Association des Critiques et Journalistes de Bande Dessinee oraz Inkpot Award podczas Comic-Conu w San Diego.

*  *  *

Wiara w generacji post-holocaustowej nie jest już niewinnie prosta. Gdyby przez Holocaustem ktoś opisał jego zbrodnie zostałby uznany za szaleńca. Po 1945 roku Holocaust stał się doświadczeniem, nie wizją czy chorą myślą, a rzeczywistością. W tym sensie wszyscy jesteśmy skażeni, straciliśmy swoją młodzieńczą naiwność. Od tego czasu wiara w ludzkość i i Boga jest skomplikowana, potrzebuje sporych teologicznych, filozoficznych i etycznych akrobacji. Autorka boryka się z tymi problemami jako osoba dorosła, będąc już sama matką.

Shoshana Ronen, filozofka, literaturoznawczyni, profesor Uniwersytetu Warszawskiego

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Skazane na siebie
  • Format:214x208 mm
  • Liczba stron:136
  • Oprawa:twarda
  • ISBN-13:9788364638039
  • Data wydania:20 lipiec 2014
  • Numer katalogowy:239715

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

Trzeba pamietać

Zadziwiające jest, że Żydzi zawsze pamiętają o swojej historii. Pielęgnują ją i nie pozwalają jej zgasnąć, sadzą jej ziarna w literaturze, filmie i wszędzie tam gdzie może ona obudzić tych, którzy chcą zapomnieć, lub już nie pamiętają okresu upadku rodzaju ludzkiego, bo ich historia to także losy wszystkich ludzi pokrzywdzonych w czasach II wojny światowej. Żydzi pamiętają, a Polacy sukcesywnie o niej zapominają, kasują ją. Przykładem niech będzie ukraiński wojskowy, członek OUN, pułkownik UPA, Petro Fedorowycz Olijnyk ps. Enej , który w 1943 roku kierował mordami ludności polskiej na Wołyniu. Zaś sam komiks na piątkę, sklep gildia na szóstkę z plusem.

Autor: Piotrowicz Data: 25.07.2014
Widmo holokaustu.

Nie jestem tak do końca przekonany do tego komiksu. Historia oczywiście poruszająca i przerażająca, w finale dająca nadzieję, ale forma jakoś mi nie odpowiada. Dobry komiks, wart zakupu i lektury, ale komiks Miriam Katin zdecydowanie nie jest z tej samej, najwyższej półki co Maus, czy Persepolis.

Autor: Michał Data: 05.08.2014

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher