Niestety, nie zdążymy dostarczyć tego produktu przed Świętami

Skazane na siebie.

okładka

Skazane na siebie.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Komiksowe wspomnienia z czasów II wojny światowej. Niezwykły pamiętnik opowiadający historię ucieczki i przeżycia matki i córki. Matka Katin, Esther Levy opiekuje się dwuletnią Miriam w okupowanym przez nazistów Budapeszcie. Zmuszone do ucieczki z miasta trafiają do - z pozoru - idyllicznej wsi. Wstrząsająca historia stawia wiele pytań - o wiarę i sens życia w czasach beznadziei.

Skazane na siebie to pierwsza powieść graficzna Autorki, która stworzyła ją w wieku sześćdziesięciu trzech lat.

Komiks nagrodzony we Francji Grand Prix de la Critique 2008 przez l’Association des Critiques et Journalistes de Bande Dessinee oraz Inkpot Award podczas Comic-Conu w San Diego.

*  *  *

Wiara w generacji post-holocaustowej nie jest już niewinnie prosta. Gdyby przez Holocaustem ktoś opisał jego zbrodnie zostałby uznany za szaleńca. Po 1945 roku Holocaust stał się doświadczeniem, nie wizją czy chorą myślą, a rzeczywistością. W tym sensie wszyscy jesteśmy skażeni, straciliśmy swoją młodzieńczą naiwność. Od tego czasu wiara w ludzkość i i Boga jest skomplikowana, potrzebuje sporych teologicznych, filozoficznych i etycznych akrobacji. Autorka boryka się z tymi problemami jako osoba dorosła, będąc już sama matką.

Shoshana Ronen, filozofka, literaturoznawczyni, profesor Uniwersytetu Warszawskiego

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Skazane na siebie
  • Format:214x208 mm
  • Liczba stron:136
  • Oprawa:twarda
  • ISBN-13:9788364638039
  • Data wydania:20 lipiec 2014
  • Numer katalogowy:239715

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

Trzeba pamietać

Zadziwiające jest, że Żydzi zawsze pamiętają o swojej historii. Pielęgnują ją i nie pozwalają jej zgasnąć, sadzą jej ziarna w literaturze, filmie i wszędzie tam gdzie może ona obudzić tych, którzy chcą zapomnieć, lub już nie pamiętają okresu upadku rodzaju ludzkiego, bo ich historia to także losy wszystkich ludzi pokrzywdzonych w czasach II wojny światowej. Żydzi pamiętają, a Polacy sukcesywnie o niej zapominają, kasują ją. Przykładem niech będzie ukraiński wojskowy, członek OUN, pułkownik UPA, Petro Fedorowycz Olijnyk ps. Enej , który w 1943 roku kierował mordami ludności polskiej na Wołyniu. Zaś sam komiks na piątkę, sklep gildia na szóstkę z plusem.

Autor: Piotrowicz Data: 25.07.2014
Widmo holokaustu.

Nie jestem tak do końca przekonany do tego komiksu. Historia oczywiście poruszająca i przerażająca, w finale dająca nadzieję, ale forma jakoś mi nie odpowiada. Dobry komiks, wart zakupu i lektury, ale komiks Miriam Katin zdecydowanie nie jest z tej samej, najwyższej półki co Maus, czy Persepolis.

Autor: Michał Data: 05.08.2014

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher