OPIS
W jedenastym tomie "Fantasy Komiks":
Kontynuacja serii:
Legenda, część 5 - I francuscy, i polscy fani długo czekali na ostatni tom pierwszej podserii cyklu Legenda, ale będą w pełni usatysfakcjonowani. Ukrywający się przed złym magiem Shagganem książę Tristan przystępuje do ostatecznej rozgrywki o odzyskanie tronu. Najpierw jednak musi ocalić swoją siostrę, która ma do wyboru: albo poślubić syna Shaggana, albo zginąć. Tristanowi pomagają tylko leśni bandyci, a naprzeciwko nich staje cała armia księstwa. Na szczęście ciemny czarownik ma wrogów, którzy mogą wesprzeć księcia w walce o sprawiedliwość.
DWIE NOWOŚCI!
Szafranowa Noc, część 1 - Scenariusz do tej opowieści napisali Christophe Arleston i Melanyna, autorzy świetnie znanych historii umieszczonych w świecie Troy. Rysunkami zajął się Eric Hérenguel, twórca znanej, parodystycznej serii Kran.
Tysiąc czterysta lat przed epoką Lanfeusta w świecie Troy istniało już wiele różnych państw. W jednej z krain, położonej na dalekiej północy Hedulii, nikt nie wierzy w czary. Mimo to pewnej nocy pojawia się prawdziwy duch przodka baronów zamku Szafranowa Noc, by pomóc rodowi w walce z wrogami. Jak zwykle w opowieściach ze świata Troy, przygoda spod znaku płaszcza i szpady miesza się z fantasy i komedią.
Zmierzch bogów, część 1 - Scenariusz napisał Francuz Nicolas Jarry, autor wielu serii, w tym słynnej Les Brumes d'Asceltis, a rysunki są dziełem Kanadyjczyka Djiefa, twórcy m.in. Le Testament des siecles. Obaj są specjalistami w przenoszeniu na strony komiksowe wariacji na temat odległej historii i mitów.
Dawno temu Odyn, główny bóg germańskiego panteonu, wdał się w walkę z władcą Nibelungów, aby zdobyć pierścień władzy. I zdobył go, ale równocześnie został obłożony klątwą. W końcu udało mu się uwolnić od złego czaru, gdy przelał go na rodzaj ludzki. Wtedy właśnie rozpoczęły się na ziemi wojny, których kulminacją był konflikt między Burgundami a Hunami, opisany w Pieśni o Nibelungach. Jarry i Djief przedstawiają fascynujacy obraz mitycznych wojen i boskich konfliktów, wzorowany nie tylko na starogermańskich pieśniach, ale też na monumentalnych operach Ryszarda Wagnera.
Stripy humorystyczne:
Gobliny - krótkie opowieści o złośliwych i głupawych stworach, które mają wielkie marzenie: chcą zostać bohaterami z legend.
Krasnoludy - wszyscy podziwiają krasnoludy za siłę i waleczność. Ale chyba jednak nie za mądrość...